İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Uyarınız için teşekkürler zaten tartışabilecek donanıma sahip değilim ama bilim olduğu konusunda ısrarcıyım.Donanımlı biriyle tartışılması daha iyi olurdu tabi.Ama ben yinede bir not düşeyim yabancı ülkelerde bilim dalı olarak geçer =)

Amacım tartışmak,kızıştırmak değil zaten anlaşıldığımı umuyorum uyarınız için tekrar teşekkür ediyorum.Yalnızca siz nasıl astronominin yanlış anlaşılmasından şikayetçiyseniz bende astrologların şikayetlerini bildirmek istemiştim hayata tek pencereden bakmamalı değilmi? Yoksa insan bağnaz olur sanırım bilim bunu kabul etmez.
Sana tavsiyem astronomi bilgisi edinmeye çalış.Bulunduğun bölgedeki ya da en yakın yerdeki astronomi etkınlıklerıne katılıp mutlaka bilim adamlarının seminerlerine gir.Bilim nedir ne değildir bunu öğren.Kitaplar oku araştırma yap ve sorgula.Kısacası bilgi edinip beynini kullanman burdaki yazılanları anlamanı sağlayacaktır.
gönderen Ömer Sözer
Ögetay Kayalı yazdı:
Kadir Cesur yazdı:Çok güzel bir yazı paylaşım için teşekkürler...
Son iletinizden 1 dakika sonra bunu yazmışsınız. ne kadar hızlı okuyorsunuz maaşallah. Takdir ettim.

Ben, arkadaşın robot olduğundan şüphelenmeye başladım :D
Neden bu kadar kötümsersiniz?

Belki arkadaş bu yazıyı okuduktan sonra başka bir konuya cevap verdi ve daha sonra bu yazı hakkında da bir şeyler yazmaya karar verdi. Sizce bu imkanlar dahilinde değil mi?

Selametle...
Muaz Erdem yazdı:Neden bu kadar kötümsersiniz?

Belki arkadaş bu yazıyı okuduktan sonra başka bir konuya cevap verdi ve daha sonra bu yazı hakkında da bir şeyler yazmaya karar verdi. Sizce bu imkanlar dahilinde değil mi?

Selametle...
Elbette öyle, fakat ileti geçmişine biraz istihbaratçılıkla baktım :) . Forum kurallarında da yazan bir uyarıyı yapma gereğinde bulundum bir kaç kez. Sadece gereklilik. Üyemiz çok heyecanlı, heyecanını anlıyorum fakat biraz daha dikkatli olursak düzeni daha güzel hale getirebiliriz. Zamanı geçmiş konuları gündeme getirmiş olmayalım, bu konu için demiyorum elbet. Örnek sadece, heyecanımızı kontrol edelim lütfen :)

Saygı ve sevgilerimle