İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Ozan Kanbertay
Selamlar;

Tebrikler Arif Bey. Ben de yazılarınızı beğeniyorum ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.
En son Ozan Kanbertay tarafından 05 Eyl 2008, 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Teşekkürler arkadaşlar. Gün geçtikçe geliştirmeye çalışıyorum, yazın üzerinde daha fazla uğraşarak kendi çalışmalarım ışığında biraz daha kişiselleştirmeyi de düşünüyorum!
Kullanıcı avatarı
gönderen B@tuhan DERELİ
http://astrofotograf.tr.gg/ adresinde küçük uzay sitesi tasarlıyorum.Ağırlıklı olarak çektiğim resimler ve sizlerin o özel resimlerini bu sitemde paylaşıcam.Fakat ana sayfama uzay ile ilgili banner ve güzel şeyler koymak istiyorum.Rica etsem bana kod verir misiniz?Banner kodu lazım değil.Fotograflarınızı yollarsanız sevinirim.Siteme koycam.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Blogum GökGünce'nin tasarımını değiştirdim. Sizlerin de fikirlerini almak isterim. Dilerseniz siteye uğrayıp ankete katılabilir ya da bir not bırakabilirsiniz. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

http://gokgunce.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
gönderen Ozan Kanbertay
Merhaba Arif,

Yeni tasarımı beğendim. Günlüğün bu haliyle daha derli toplu olmuş sanki. Konuların kategorilere ayrılması, başlıkların belirgin hale gelmesi siteyi daha kullanışlı bir biçime sokmuş. Ancak, önceki düzendeki renkler bence daha hoştu. Açık ve parlak mavi renk, biraz rahatsızlık yaratıyor. Daha koyu ve parlak olmayan bir ton tercihim olurdu. Nedense gökbilimle ilgili sitelerde siyah ya da koyu renkler ağırlıkta olmayınca, tasarımlar pek hoşuma gitmiyor.:)
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Sevgili Ozan (tam olarak!!!) benim de düşüncelerimi dile getirmiş sağolsun :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Değerlendirmeleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Blog düzenlemesinde ilk hedeflediğim sizin de gözünüze çarpmış olan daha derli toplu bir site haline getirmekti. Bundan sonraki hedefim görsel tasarımdı. Blogun başlığında yer alan fotoğraf çok hoşuma gitti ve onun renklerine göre diğer renkleri uydurmaya çalıştım, template'İn orjinalinde gelen renkler de bana uygun göründü. Bir süreliğine bu şekilde gitmeyi planlıyorum, eğer sürekli eleştiriler alırsam değiştirebilirim :)
Gökbilim'e meraklı ve çeşitli çalışmaları olan öğretmenler için Ethem Derman Hocamızın önderliğinde birkaç yıl önce oluşturulan mail gurubumuza ilişkin bir site hazırladık. Şimdilik bir blog sitesi. İleride daha iyisi olacağından şüphem yok. Birikimlerimizi, öğretmenlerin haberdar olacağı ve uygulayabileceği güzel projeleri burada değerlendirmek istedik.

Sitede Gökbilim'deki güncel gelişmeleri takip ederek vermeye çalışıyoruz.

Uzun söze gerek yok işte linki:

http://gokbilgi.blogspot.com/