İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen serkan arıkan
#521
arkadaşlar, astronomi konusunda, kaynak ihtiyacımızı bu konular hakkında oluşturulmuş (tamamı yurtdışı yani ingilizce) gruplara üye olarak da biraz giderebiliriz. benim üye olduğum birkaç grup var. bazıları sadece teleskoplarla ilgili, bazıları gözlem sonuçlarıyla ilgili, bazıları fotoğraflamayla ilgili... ayrıca amatör yada profesyonel kişilerin oluşturdukları bloglar da vardır kesin. bu kaynakları birbirimizle paylaşalım? yakışır... (ilk konum inşallah daha önce bu konudan bahsedilmemiştir. tamamını okumadım daha. emin olmadığım işlere girmek hiç tarzım değildir ama bugünlerde biraz deliyim zaten...) unutmadan adresler:

http://groups.yahoo.com/group/amateurastronomyonline/

http://groups.yahoo.com/group/Astronomer/

http://groups.yahoo.com/group/lunar-impact/

http://groups.yahoo.com/group/starrynights/

http://groups.yahoo.com/group/telescopes/

http://groups.yahoo.com/group/ukastronomy/

http://groups.yahoo.com/group/wannabeastronomers/
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
#534
Murat Helvacıoğlu yazdı:Galiba http://amatorteleskopyapimi.blogspot.com/ 'u ben önceden vermiştim. Ama yine de sağol :) Emeğine sağlık

http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic.php?t=74
Bu başlıkta da olsun işte :) Güzel hazırlanmış bir blog sayfası.
gönderen Ebru Fırtına
#4342
Çok teşekkürler paylaşımlar için, benim için çok yararlı oldu bu kadar çok site bilmiyordum.Bilgilerimi artırma konusunda çok yararlı olacağına eminim bu tarz sitelerin.

Saygılar
Kullanıcı avatarı
gönderen Ozan Kanbertay
#17631
Selamlar;

Tebrikler Arif Bey. Ben de yazılarınızı beğeniyorum ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.
En son Ozan Kanbertay tarafından 05 Eyl 2008, 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
#17760
Teşekkürler arkadaşlar. Gün geçtikçe geliştirmeye çalışıyorum, yazın üzerinde daha fazla uğraşarak kendi çalışmalarım ışığında biraz daha kişiselleştirmeyi de düşünüyorum!
Kullanıcı avatarı
gönderen B@tuhan DERELİ
#17988
http://astrofotograf.tr.gg/ adresinde küçük uzay sitesi tasarlıyorum.Ağırlıklı olarak çektiğim resimler ve sizlerin o özel resimlerini bu sitemde paylaşıcam.Fakat ana sayfama uzay ile ilgili banner ve güzel şeyler koymak istiyorum.Rica etsem bana kod verir misiniz?Banner kodu lazım değil.Fotograflarınızı yollarsanız sevinirim.Siteme koycam.