İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Elinizde kasetler varsa çok şanslısınız aslında, kasetleri olmadan satılan kitapların da olduğunu duydum, diğer arkadaşlara da yardımcı olabilmek için pekala elinizdeki kasetleri çalabilecek bir yere verip (mesela müzik ürünleri satan dükkanlar) CD'ye yazmalarını isteyebilirsiniz. Böylece hem siz hem diğer arkadaşlar yararlanır.
Kullanıcı avatarı
gönderen elifuysal
ufak bir in-put out-put çalışması.. müzikevine gittim sordum ve kaset başına 10 lira istedi. adam bu fiyatı söyler söylemez aklımda acaba internette mp3 halinde bulabilir miyim düşüncesi belirdi. şu anda bu aşamasındayım işin. artık baktım ki ulaşamıyorum hiçbir şekilde, evet bunu ben yapacağım ve isteyen herkese de ulaştıracağım. lakin biraz beklemekte fayda var. önceden belki -ki bence mutlaka- birisi daha benim gibi düşünmüştür -düşünmüş olmalı- ve bunu gerçekletirmiştir. umut.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Ben çok aradım bulamadım. Audacity, bir walkmen, bir stereo kablo ile bu işi yapmak çocuk oyuncağı. Benim herşey hazır sadece müzik setim Tekirdağ' da olduğu için bir türlü mp3 yapamadım. İlk fırsatta yapıp, MP3 halinde cep telefonundan sesi dışarı vererek gözlem yapmayı planlıyorum.

Tabi bunu sadece yöntemi göstermek için yazdım. MP3 yaparsam bile paylaşmam yasal olmayacağı ve kitabı hazırlayan değerli hocalarıma saygıdan ötürü kopya yapmayacağım.

Syg.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burcu D
Gezegenler Kılavuzu gerçekten anlatım dilinin sade olması açısından mükemmel bir kitap.
NTV Yay. çıkan Resimli Evren Atlası' da muhteşem. Resimlerin baskı kalitesi çok yüksek. Şiddetle tavsiye ederim :mrgreen:

elifuysal yazdı:bu kasetler muhakkak pc de kullanılabilecek forma getirilmiştir diye düşünüyorum.
bu konuda bir bilgisi olan var mı.. yani bu kasetleri mesela mp3 formuna sahip olan ya da bundan haberi olan var mı?
kasetlerin içeriğini mp3 üme yüklemek niyetindeyim de :)
Zamanında mp3 versiyonlusu piyasaya sürülecek denmişti ama malesef yok hala.
Kullanıcı avatarı
gönderen Pradatör
merhabalar ben anlaşımı zor olmayan bilgi verici astronomi ve uzay ile alakalı bir kitap almayı düşünüyordum aklıma carl sagandan cosmos geldi sizlerinde vericek bir tavsiyesi varmı tavsiyelerinize sonuna kadar açığım
Kullanıcı avatarı
gönderen Pradatör
şule hanım çok teşekkürler umarım forum yöneticileri kusuruma bakmazlar görmemişim yoksa hiç açmazdım konuyu forumu kirletmiş oldum fazladan aynı konuyu açarak isterlerse silebilirler
gönderen Şule Kuzpınarı
Problem değil, mevcut başlık altına taşırız. Hepimiz zaman zaman forumda daha önce sorulmuş ya da konuşulmuş meseleleri tekrar ediyoruz. Mühim olan bunu alışkanlık haline getirmemek. Yoksa hepimiz insanız, dalgınlığımıza gelebilir. :wink:
Kullanıcı avatarı
gönderen Sevda Secer
Resim

Uzay Ansiklopedisi

Tübitak'ın başvuru kitaplığında yer alıyor. Görsel açıdan oldukça zengin. Yeni başlayanlar ve ortaokul-lise öğrencileri için uygun olduğunu düşünüyorum. Sıkıcı olmayan içeriği ile öğretmenlerin öğrencilerine tavsiye edebileceği bir kitap. Tübitak'ın sitesinde kitapla ilgili olarak aşağıdaki ifadeler yer alıyor.

'Evrende bir yolculuğa ne dersiniz? Bu yolculuk boyunca gökyüzünün her zaman siyah olduğu, günlerin yıllardan uzun sürdüğü ve yüzeyin 5500°C sıcaklıkla kavrulduğu büyüleyici dünyalar keşfedeceksiniz. Uzay Ansiklopedisi sizi evrenin harikalarıyla ve gizemleriyle tanışacağınız heyecanlı bir gezintiye çağırıyor; uzay araştırmaları serüveninin geçmişini, bugününü ve geleceğini yalın bir dille anlatıyor. Bu ansiklopedi, hakkında sürekli yeni şeyler öğrendiğimiz uzayla ilgili en güncel bilgileri içeriyor. Mars yolculuğuna ilişkin en son planlar, günün birinde uzayı maden ocağı olarak kullanma tasarıları, evrenin sonuyla ilgili kuramlar, uzay sondalarıyla yapılan şaşırtıcı keşifler ve daha pek çok bilgi sizleri bekliyor. '