İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Patrick Moore'un Gezegenler Kılavuzu çok iyi bir kitaptır. İlk yazıldığından bu yana 40 yıl (+17) geçmiş ama 1993'de yeniden yazılmış. Tabi aradan geçen 17 seneye göre yine çok eksiği olmalı. Örneğin en son Satürn'nün yeni keşfedilen dev hayalet halkası herhalde şu an hiç bir kitapda yer almıyordur...:)

Bu arada fiyatı da iyidi; sanırım diğer kitabın 10'da biri kadar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Ali Berat Göksu
Evrenin atlası kitabını almaya gitmiştim ama yoktu bende gökyüzü atlasını aldım gayet güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.
gönderen Hüseyin Vurgun
Özge hanım bazı kitapları aşağıdaki linkten bulabilirsiniz...

http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_conte ... guncel.pdf

arkadaşlar yazdığınız kitaplardan bazılarının fiyatları;

Gezegenler Kılavuzu 6 TL
Evrenini Kısa Tarihi (ciltli) 18 TL
Galileo'nun Buyruğu 9 TL
Yıldızların Altında 15 TL
Gökyüzünü Tanıyalım (2 kaset ve atlas) 14 TL

HERKESE BOL YILDIZLI GECELER
gönderen Denizhan Sazak
Bende dün tübitak ın astronomi kitabını aldım.fakat ne yazıkki Bursanın en büyük kitap satan yerinde bile tübitakın kitaplarını 1 yerde gördüm ordada hepsi yoktu.herhalde fazla ilgilenen yok diye kitapçılar getirtmiyor çoğu yere sorduğumda 'kitapları kaldırdık' dendi.ne üzücü
gönderen Ertuğrul Aydın
Arkadaşlar gezegenler kılavuzu adlı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim ama gezegenler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız. aklınızdaki tüm sorulara yanıt veriyor. Fakat kitabı patrick moore tam blmiyorum ama sanırım 2000 yılı civarında yada daha önceden yazmıs . Ana bilgileri öğrenmek için güzel bir kitap.
Kullanıcı avatarı
gönderen elifuysal
gökyüzünü tanıyalım kitabının ekindeki kasetlerle başım belada.
kasetçalarım yok! kasetçalarımız yok hatta..

bu kasetler muhakkak pc de kullanılabilecek forma getirilmiştir diye düşünüyorum.
bu konuda bir bilgisi olan var mı.. yani bu kasetleri mesela mp3 formuna sahip olan ya da bundan haberi olan var mı?

kasetlerin içeriğini mp3 üme yüklemek niyetindeyim de :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Elinizde kasetler varsa çok şanslısınız aslında, kasetleri olmadan satılan kitapların da olduğunu duydum, diğer arkadaşlara da yardımcı olabilmek için pekala elinizdeki kasetleri çalabilecek bir yere verip (mesela müzik ürünleri satan dükkanlar) CD'ye yazmalarını isteyebilirsiniz. Böylece hem siz hem diğer arkadaşlar yararlanır.
Kullanıcı avatarı
gönderen elifuysal
ufak bir in-put out-put çalışması.. müzikevine gittim sordum ve kaset başına 10 lira istedi. adam bu fiyatı söyler söylemez aklımda acaba internette mp3 halinde bulabilir miyim düşüncesi belirdi. şu anda bu aşamasındayım işin. artık baktım ki ulaşamıyorum hiçbir şekilde, evet bunu ben yapacağım ve isteyen herkese de ulaştıracağım. lakin biraz beklemekte fayda var. önceden belki -ki bence mutlaka- birisi daha benim gibi düşünmüştür -düşünmüş olmalı- ve bunu gerçekletirmiştir. umut.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Ben çok aradım bulamadım. Audacity, bir walkmen, bir stereo kablo ile bu işi yapmak çocuk oyuncağı. Benim herşey hazır sadece müzik setim Tekirdağ' da olduğu için bir türlü mp3 yapamadım. İlk fırsatta yapıp, MP3 halinde cep telefonundan sesi dışarı vererek gözlem yapmayı planlıyorum.

Tabi bunu sadece yöntemi göstermek için yazdım. MP3 yaparsam bile paylaşmam yasal olmayacağı ve kitabı hazırlayan değerli hocalarıma saygıdan ötürü kopya yapmayacağım.

Syg.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burcu D
Gezegenler Kılavuzu gerçekten anlatım dilinin sade olması açısından mükemmel bir kitap.
NTV Yay. çıkan Resimli Evren Atlası' da muhteşem. Resimlerin baskı kalitesi çok yüksek. Şiddetle tavsiye ederim :mrgreen:

elifuysal yazdı:bu kasetler muhakkak pc de kullanılabilecek forma getirilmiştir diye düşünüyorum.
bu konuda bir bilgisi olan var mı.. yani bu kasetleri mesela mp3 formuna sahip olan ya da bundan haberi olan var mı?
kasetlerin içeriğini mp3 üme yüklemek niyetindeyim de :)
Zamanında mp3 versiyonlusu piyasaya sürülecek denmişti ama malesef yok hala.
Kullanıcı avatarı
gönderen Pradatör
merhabalar ben anlaşımı zor olmayan bilgi verici astronomi ve uzay ile alakalı bir kitap almayı düşünüyordum aklıma carl sagandan cosmos geldi sizlerinde vericek bir tavsiyesi varmı tavsiyelerinize sonuna kadar açığım