İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen Hasan Emre Alptekin
Başka bir bölümde ve konuda bahsedilmiş Sunshine filmini izledim ve pek beğenmedim.Aslında yarısına kadar sürükleyici sayılır ama yarısından sonra özellikle sonlara doğru iyice saçmalamışlar.Konu saçma bir hal alınca üstüne abartılmış hareket sahneleri ve görsel efektlerinde bir esprisi kalmıyor.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Doğrudan gökbilim olmasa da dizinin neredeyse tamamı uzayda geçtiğinden bu seriyi atlamamak gerekiyor bence. İzlemediyseniz gerçekten muhteşem bir bilim-kurgu serisini kaçırmışsınız demektir. Robotlar kısmı ne kadar Asimov'dan baya bi esinlenilmis olsa da (robotlar konusunda Asimov'dan kim esinlenmedi ki desenize :) ) çok gerçekçi bir kurguya sahip.

Resim

Ayrıca 3. sezon arasında verilen Battlestar Galactica-Razor filmini de atlamamak gerekir.

Resim
gönderen Ozan Şentürk
favorim genelde bilime aykırıda olsa uçuk kaçık,dogaclama,fizkötesi yaratıcı filmlerdir...ayrıca sinemada bu degilmidir...normal hayatımızdaki monotonluktan uzaklaştıran, olamazları olur yapan, anlıkta olsa altbenliğimizle başbaşa kaldıgımız yegane sahne. :wink:
Kullanıcı avatarı
gönderen Elçin Ergez
Men in Black'i tavsiye ederim. Tam olarak gökbilimle ilgili olmasa da... Uzay Kampı'nda da çok izletirler.

Resim

Resim

Apollo 13'te uzayla ya da uzaya gitmekle ilgilenen herkesin görmesi gereken bir film.

Resim

Bir de bir film daha var, ama adını hatırlayamıyorum şu an. Bir çocuk var, okul projesi için bir roket yapmayı seçiyor. Bu çocuğun babası da roket yaparken ölmüş zaten. Büyükbabası eski astronot. Sonra bütün sınıf seferber oluyor roket yapımına, hatta çocuk 16 yaşında uzaya gidiyor falan. Dediğim gibi adını hatırlayamıyorum, arada sırada Jetix'te yayınlanıyor. Filmin adını bilen söylerse çok mutlu olurum...
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Cengiz KAYA yazdı:
semih çakmak yazdı:Hepimizin beğendiği filmlerin başında geldiğini düşündüğüm,ve defalarca seyrettiğim film

MESAJ(THE CONTACT)
Resim
Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.
Semih gercekten dediğin gibi film hiç fena değildi.Ben de unutamamıştım...
Muhtemelen bilen biliyordur ama ben yeni öğrendim. Ta ki Carl Sagan'nın Milyarlarca ve Milyarlarca kitabını okuyana dek bilmiyordum.

Bu filmi, kendi yazdığı ve yazar olan ikinci eşinin de senaryolaştırdığı romandan faydalanılarak çekmişler. Ancak filmin Warner Bros ile yapılan görüşmeleri ilik naklinin yapıldığı döneme denk geldiği için neticelenmiyor. En kötüsü de filmi göremeden ölmesi...:(

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Ben de geçen gün bir markette dolaşırken bir baktım 2.5 ytl'ye satılan dvd filmler...Hadi dedim belki içinde işe yarayan bir kaç film vardır başladım taramaya.Sonra karşıma "Astronaut Farmer" adında bir film çıktı...Daha önce ismini hiç duymadığım bir filmdi,eh güzel olabileceğine de pek güvenemiyordum ama 2.5 ytl için denemeye değerdi.Ne de olsa filmin adında "astronaut" lafzı geçiyordu.(Bu arada filmde Bruce Wills gibi oyuncular olmasının yanında filmin 2007 yapımı olması da beni ayrıca şaşırttı...)
ResimResimÇiftliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan NASA astronotu, hayalindeki işi bırakmak zorunda kalır. Zamanla eski işini özler ve kendisini uzaya gitme fikriyle karşı karşıya bulur. Sadece çiftliğinde bulduğu aletlerle kendisini atmosfere çıkartacak bir roket yapmaya başlar. Komşuları tarafından deli olarak görülmeye başlayan Thornton, medyanın da ilgisini çeker ve hakkında haberler yapılmaya başlar. Hükümet ise bu duruma daha şüpheli yaklaşır ve durdurulması gereken potansiyel bir tehdit olarak onu bu amacından vazgeçirmeye çalışır.
Bu arada filmin isminde geçen "Astronaut FARMER" kelimesini ister çiftçi olarak algılayın isterseniz yabancı bir isim olarak algılayın fark etmez.Çünkü ana karakterimizin adı hem "FARMER" hem de çiftçi :D (şunu da söylemeden geçmemeliyim ki;filmin türkçe çevirisi "Aya Gidiyoruz"
Bana göre güzel bir film,durağan ilerliyor,daha çok aile filmi tadında...Ama eğer karşılaşırsanız izlemekten hoşnut olacağınıza eminim 8)
Kullanıcı avatarı
gönderen özgür can öney
Ben de aynen senin gibi ( büyük ihtimalle tansaşın ucuzluk reyonundan ) aldım bu vcd'yi ve çok beğendim . Araya spoiler koymak istemem ama 11 eylül sonrası yapılan bir film olarak kitle imha silahları ile ilgili böylesine espri yapılan bir film olduğu için şaşırmadım da değil .
Kullanıcı avatarı
gönderen özgür can öney
Bu arada biz alien serisini nasıl unuttuk ?

Çok da alakalı olmasa da , uzay yolculuğu , kolonileştirme , hibernasyon uygulamaları vs. barındırdığından bence es geçilmemesi gerekir .

İlk film 1979 yapımı :)

Resim

2. film

Resim

3. film

Resim

4. film

ResimResim

ve sonra tabii ki predator var :)

Resim

Resim

Ve alien'la kapıştıkları seri . Serinin 2. filmi çok zorlama olmuş ama , bişey diyemeyeceğim artık ...

Resim

Resim

Hepsini tavsiye ederim , özellikle alien 2 , predator 1 .
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
semih çakmak yazdı:Ben de geçen gün bir markette dolaşırken bir baktım 2.5 ytl'ye satılan dvd filmler...Hadi dedim belki içinde işe yarayan bir kaç film vardır başladım taramaya.Sonra karşıma "Astronaut Farmer" adında bir film çıktı...Daha önce ismini hiç duymadığım bir filmdi,eh güzel olabileceğine de pek güvenemiyordum ama 2.5 ytl için denemeye değerdi.Ne de olsa filmin adında "astronaut" lafzı geçiyordu.(Bu arada filmde Bruce Wills gibi oyuncular olmasının yanında filmin 2007 yapımı olması da beni ayrıca şaşırttı...)
ResimResimÇiftliğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan NASA astronotu, hayalindeki işi bırakmak zorunda kalır. Zamanla eski işini özler ve kendisini uzaya gitme fikriyle karşı karşıya bulur. Sadece çiftliğinde bulduğu aletlerle kendisini atmosfere çıkartacak bir roket yapmaya başlar. Komşuları tarafından deli olarak görülmeye başlayan Thornton, medyanın da ilgisini çeker ve hakkında haberler yapılmaya başlar. Hükümet ise bu duruma daha şüpheli yaklaşır ve durdurulması gereken potansiyel bir tehdit olarak onu bu amacından vazgeçirmeye çalışır.
Bu arada filmin isminde geçen "Astronaut FARMER" kelimesini ister çiftçi olarak algılayın isterseniz yabancı bir isim olarak algılayın fark etmez.Çünkü ana karakterimizin adı hem "FARMER" hem de çiftçi :D (şunu da söylemeden geçmemeliyim ki;filmin türkçe çevirisi "Aya Gidiyoruz"
Bana göre güzel bir film,durağan ilerliyor,daha çok aile filmi tadında...Ama eğer karşılaşırsanız izlemekten hoşnut olacağınıza eminim 8)
Bu film Diji-türk'de 10-15 kez yayınlandı. siz sanırım biraz mütevazi bir film olarak yorumlamışsınız fakat, izlediğim onlarca uzayla ilgili film arasında ilk üçe girecek bir film. bu arada diji-türk'de film HAYELE YOLCULUK adıyla yayınlandı, halende aradabir yayınlıyorlar.
gönderen UzAy_YiLdİzİ
eet dedikleriniz çok güsel bende apollo 13 die bi film seretmiştim baştan sona tamamen uzayla ilgili müthiş çok beğendim ben konusu :
bu filmde 3 kişilik bir grup aya gider yalnız bir sorunları vardır oksijen tüplerinin 1i sızıyor ve oksijenleri azalıyor şimdi buna çözüm arıyorlar (filmi bitirdim nerdeyse):D:D başlarına tam kurtuldum derken bir sorun daha çıkıor
Kullanıcı avatarı
gönderen cemal şen
October Sky - Ekim Düşü (1999)

Batı Virginia, Coalwood'da her erkek maden işçisi olmak için yetiştirilir. Homer Hickam (Jake Gyllenhaal)'ın da farklı bir amacı yoktur. Futbol bursu alabilmek için daha çok küçük olan Homer için bu tekdüze hayattan çıkış yolu yoktur, ta ki Sovyet uydusu Sputnik uzaya fırlatılana kadar. Yıl 1957'dir ve Homer'ın hayatı değişmiştir.

Babasının maden yöneticisi olması ve oğlunun da kendi izinden gittiğini görmekten başka bir şey istememesine rağmen Homer, arkadaşlarının da yardımıyla kendi roketlerini yapmaya ve fırlatmaya karar verir. Bazı başarısızlıklar yüzünden neredeyse vazgeçecek olmalarına rağmen başarıları onları ve tüm kasabalıyı, burada Coalwood'da da mucizeler olabileceğine inandırır.

kaynak: film.gen.tr

NASA'nın emekli mühendislerinden Homer Hickman'ın gerçek hikayesine dayanan film, benim en çok etkilendiğim filmlerin başında geliyor.
Kullanıcı avatarı
gönderen emre yılmaz
geçekten contact'ı tek geçerim. salih arkadaşımın son verdiği bilgi de gerçekten önemli, yeni bir şey daha öğrenmiş oldum film hakkında. bu arada merhaba:)
Kullanıcı avatarı
gönderen Gökhan Belül
UZAYIN DERİNLİKLERİNDE

Resim

Robinson Ailesi'nin Jüpiter 2 uzay gemisiyle gerçekleştirdikleri galaksi yolculuğu sırasında başlarından geçen olayların anlatıldığı bu filmde uzayın derinliklerinde yerleşmek üzere seçilen ilk aile olan Robinson'lar tek yaşanabilir gezegen olan Alpha Prime'a doğru yola çıkarlar. Kısa bir süre sonra gemileri zalim doktor Zachary Smith tarafından sabote edilir. Bu sabotaj sonucu büyük hasar alırlar ve zorlu bir serüvene başlarlar.

DERİN DARBE

Küçük Leo Beidermann'ın teleskopuyla çektiği bir fotoğraf tüm Dünyayı ayağa kaldırır. Fotoğrafta bir kuyruklu yıldızın hızla Dünyaya yaklaşmakta olduğu görülmektedir.

Harekete geçen bilim adamları hemen bir uzay aracının kuyruklu yıldıza gidip, yaklaşmakta olan tehlikeyi bertaraf etmesi gerektiğini söylerler. Aracı komuta edecek olan kişi emekliye ayrılmış eski astronotlardan Spurgeon Keeney olacaktır.

Dünyanın sonu yaklaşmakta ve tüm insanlık çaresizce beklemektedir. Zamana karşı verilen mücadele, insanların mutlak ölüme karşı verdiği tepkiler yanında önemini yitirmektedir.

Resim
gönderen ibrahim yıldız
SLM ARKADAŞLAR benimde eskiden izlediğim bir uzaylı filmi vardı ama adını çıkaramadım. ama film sabahları başlayan animasyon tarzında dizi gibi bir şeydi. olay uzaydaki uzaylı böceklerin gezegenleri istilasından kurtarmaktı. uzay askerleri herbölümde yeni bir istila uyarısı gelir uzay araçlarıyla bırakılıp böceklerle askerler arasındaki savaşları anlatırdı. bugüne kadar izlediğim en iyi animasyon filmlerinden di. hatta filmide çıkmıştı. ismini hatırlayanınız varsa bana özelden atarsa çok sevinirim.
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]