İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Onur şimdi S&T elektronik olarak daha ucuza ve garantili şekilde alınabilir. Posta ile gelirken ara sıra kaybolmalar oluyordu, bu dertten de kurtulmuş olacağım.

Hatta sayıları birer birer bile alabiiyorsun yanılmıyorsam.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Ben de çok düşünüyorum genel olarak dijital yayıncılığı ama hala karar verebilmiş değilim, bir yandan basılmış yayına sahip olmak, dergiyi elimde hissederek okumak daha güzel gibi geliyor. Tüm medeniyet bir gün nükleer bir felaket sonucunda çökerse ve dünyanın tüm modemleri yanıp tüm USB portlar mahvolduğu için de taşınabilir harddisklerimizde depoladığımız dosyaları kullanamazsak o derginin yine bende olacağını bilmek huzur veren bir düşünce :)

Derginin kargoda kaybolması ihtimali ve tabi bekleme zorunluluğu da can sıkıcı bir durum tabi, neyse zaten şu an bunlara ayıracak bütçem yok, seneye düşüneceğim :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Biraz abartmakla birlikte aslında çok da haklısın sevgili Onur. Hatta dijital verilerimizin kaybolması için bir nükleer felakete dahi gerek yok. Hard disklerimizin ömrü genelde on yıl içerisinde tükenmiş oluyor. İlk çıktıklarında CD ler için 100 yıl ömür biçmişlerdi ama ben pek çok CD mi elime aldığımı bilirim bir kaç yıl içerisinde. Haydi sürekli yeni ortamlara yedeklerini aldığımızı düşünelim. Bundan daha berbatı ne biliyor musun? Pek de beğenerek kullandığımız dosya formatlarının artık desteklenmemesi... Bir öğrenci yıllığı, bir firma tanıtımı, bir de soyağacı çalışması yapmıştım "windows 98" işletim sistemi altında "macromedia director" yazılımı kullanarak 90'lı yılların sonlarında. Şimdi ne XP, ne Vista, ne Win7 ne de herhangi bir Linux tabanlı işletim sisteminde açıp bakabiliyorum bu çalışmalara. Senin de dediğin gibi kaliteli bir kağıda basılmış derginin kitabın bizim ömrümüzün pek çok katı yaşayabileceğini bilmek daha huzur verici. Dijital ortam her daim stres yaratıyor, ha demode oldu ha olacak, ha çöktü ha çökecek diye :)