İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Bülent SERTEL
Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak. Bana Resimli messier kataloğu lazım. Yani sırasıyla bütün messier nesnelerinin fotoğrafları ve bu nesne hakkında bilgiler iceren bir katalog arıyorum. Internette baktım fakat istediğim gibi bir katalog bulamadım. Bilgiler ve resimler dağınık olarak verilmiş.
Kullanıcı avatarı
gönderen Bülent SERTEL
Merhabalar . Wikipediada ki o kataloğu bende gördüm. Fakat aradığım şey linkini verdiğim tipte ki gibi olacak , fakat daha gelişmiş olmalı , ayrıca resimler daha ayrıntılı ve mümkünse tamsayfa olmalı.

örnek:
http://hotfile.com/dl/120883412/2a33e20 ... r.pdf.html

Not: Bulamazsam artık kendim hazırlayacağiım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Bülent SERTEL
Buradaki amacım benim gibi yeni başlayanlar için basılı katalog oluşturmak. Teleskop başında aradığı şeyin neye benzediğini ve genel bilgileri vermek. Ayrıca bir çeklist oluşturup bütün messier kataloğunu inceleyebilmesini sağlamak.
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Şimdi anladım çok güzel birşey ancak bunu bulmak zor sanırsam siz kendiniz hazırlamak zorunda kalıcaksınız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Bülent Bey, biz böyle bir kataloğu hazırlıyoruz. Aslında başlayalı çok olmuştu ama durmak zorunda kaldık. Sanırım ona devam edip bu ay sonuna kadar bitireceğiz.

Katalogdaki amaç:

Üç farklı dereceden teleskoptan cisimlerin nasıl göründüğünün karşılaştırması.
Oluşumları ve fizik kapsamlı bilgileri öğrenme
Astronomik gözlem için uygun zamanları

Vb...
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Sabırsızlıkla bekliyorum ögetay hepimize faydalı bir katalog olacağından eminim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Bülent SERTEL
Anlaşıldı. Ben erteleyeyim o zaman.
Not: Birde çeklist eklerseniz iyi olur. Teleskobunu alan kişinin sırasıyla bakması gereken cisimler vs. sıralı listeside olmalı.