İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
#5575
Çağdaş Çalış yazdı:ZOOM Astronomy Dictionary (soldan "Astronomy Dictionary" bağlantısını tıklayın)

İngilizce olduğu için derte çare değil. Ancak bazı kelimeleri Türkçe'ye çevirirken kılavuzluk yapabilir.
Nitelikli (gökbilim) adres için teşekkürler. Acaba TDK dışında (Bulutsu'daki ve Uşşaklı'daki hariç) başka nitelikli Türkçe sözlük yok mu?

Mesela genel terimler için şöyle bir şey var: http://www.tekniksozluk.com

Ayrıca Türkçemizi yabancı kelimelerden temizlemek için çalışan bir grup: http://www.anadilim.org

Belki bütün bu siteler hedefimize ulaşmada bize yardımcı olurlar.

Emeği geçen herkese teşekkürler...
gönderen mehtap şahin
#23256
bir şey söylemek istiyordum affınıza sığınarak :D yaptığım kolaya kaçmakmı bilmiyorum ama acılan bölüm başlığı çok iyi bir başlangıç meraklıları için fakat diğer bazı sayfalar gibi biraz karışık geldi alışamamışımdır belki ondanda olabilir ama bu terimlerle ilgili sitede a dan z ye kendine ait bi bölüm sözlük bulunmaktamı acaba ? kolay gelsin ... :wink:
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
#23272
Bu konuda bir takım sıkıntılar var. Sanırım yine "vakit dar" engeline takılıyoruz. Yoksa Flash'dan tutun PHP'ye kadar her tür yazılımda arabirim hazırlanabilir. Gerçi tekerleği icat etmeye tekrar gerek yok. Hazır yazılmış yazılımlar var. Bu konuda yaptığımız bir veritabanı çalışması da var. Tek iş sunucuya yüklemekten geçiyor.
gönderen Ertuğrul Aydın
#45952
bunlar çok faydalı oldu. herkezin eline sağlık.