İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen cekmece
airtport tv de cumartesi pazar sabah 9 da Dünyamız ve Uzay adıyla bir belgesel yayınlanmakta ve gökyüzünü çok iyi şekilde üç boyutlu olarak anlaşılır biçimde açıklıyor. izlemeyenler olduysa tavsiye ederim, amatöründen profesyöneline forumdaki herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum, konusu gezegenler konumları yörüngeleri büyüklükleri uzaklıkları dünyadan görünümlerininin belirli tarihlerle 3 boyutlu gösterilmesi. 52 bölümden oluşan bir belgesel.

Fransızca versiyounun linklerini bir aşşağıdaki konuda paylaştım, indirip test ettim bir sorun çıkarmadı.

belgeselin ingilizce versiyounun ismi "spaceship earth", ingilizce versiyonunu bulabilenler linklerini paylaşırlarsa sevinirim
En son cekmece tarafından 17 Ağu 2010, 17:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
gönderen cekmece
programın orjinal ismi Tous sur Orbite... orjinal fransızca linkleri en allta verdiğim linktedir... programı tv den türkçe olarak kaydediyorum uygun bir zamanım olursa upload etmeyi düşünüyorum...

konularını merak edenler veya indirmek istiyenler, aşşağıdaki linki takip edin...

--------

................................................................................................
En son Onur Atılgan tarafından 18 Eyl 2010, 18:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 8 kere düzenlendi. Sebep: Link paylaşmamanız gerektiğini söylemiştim.
Kardeşim, bende airport tv deki bu belgeseli çok dikkatli ve merakla seyrediyorum. ara sıra tekrar tekrar yayına veriyorlar.
Kardeşim, eğer bu kanaldan Türkçesini indirebilirsen ve paylaşırsan senden iyisini yapabilecek yok.
Ben de sitelerden epey araştırdım. 2 dvd den oluşuyormuş bu belgesel 1997 Fransız yapımı dvd de fransızca, almanca ve ingilizce dil seçenekleri bulunuyormuş.
Merakla paylaşmanı bekliyorum.
Selamlar...
gönderen cekmece
çok güzel belgeselde airport tv yeterli ilgiyi göstermiyor geçen hafta bir önceki hafta yayınladıklarını yayınladılar... ingilizce linklerini çok aradım ama bulamadım...

belgesel 52 bölümden oluşuyor, her bölüm altı yedi dakka sürüyor.. airport tv bir kerede 4-5 bölüm yayınlıyor, şuan onbeşe yakın bölüm çektim... zannedersem airport tv de bölümler eksik çünkü tekrar yapmaya başladılar ve aynı bölümleri izler gibiyim...ileride zamanım olursa bölüm bölüm rapide atma niyetim var.... bakalım airport kaç bölüm verecek eksik bölümler olacakmı

ugecit yazdı:Kardeşim, bende airport tv deki bu belgeseli çok dikkatli ve merakla seyrediyorum. ara sıra tekrar tekrar yayına veriyorlar.
Kardeşim, eğer bu kanaldan Türkçesini indirebilirsen ve paylaşırsan senden iyisini yapabilecek yok.
Ben de sitelerden epey araştırdım. 2 dvd den oluşuyormuş bu belgesel 1997 Fransız yapımı dvd de fransızca, almanca ve ingilizce dil seçenekleri bulunuyormuş.
Merakla paylaşmanı bekliyorum.
Selamlar...
TUĞÇAĞ DUMLUPINAR yazdı:Durumun böyle olduğunu bilmiyordum.Şimdi sizden öğrendim. Kötü olmuş. Bir havacılık kanalını kaybetmiş olduk. :(
Ben bu kanalın kapanacağını tahmin ediyordum, lakin tahminimden daha uzun sürdü kapanması. Bizim memlekette bu tarz standart dışı yayın yapmak(saçma yarışma programları, ondan daha da saçma evlendirme programları ve onlardan aşağı kalmayacak şekilde diziler) çok cesaret ister ve genelde ömrü kısa olur. Ben de çok olmasa bile arada açmışlığım oluyordu Airport Tv yi, açıcası ben de üzüldüm kapanmasına.