İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Merhaba arkadaşlar bn yeni üye oldum 1-2 sorum olcak bu gökcisimlerinin fotoroaflarını ne tür özellikli bir fotoraf makinası çekebilir :?:

Ve bu gözlem partilerine katılmak istiyorumda onun haberlerini nerden alabilirm sanırım bu yukarda duyurular bölmü güncel değil.
En son Onur Atılgan tarafından 09 Mar 2010, 21:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi. Sebep: Forum içi arama kolaylaşsın diye başlığı değiştirdim
gönderen Reda Çöçelli
arkadaşlar girenler ufak bişeyde olsa bilgi werseler boylece bu konuda bilgisi olanlarla kıyaslayabilip daha ii olabilecek özellikte birşeyler bulabilirim

şimdiden teşekkürler :!:
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Ay ve gezegenleri çekmek için genellikle teleskoba doğrudan takılan, merceği sökülmüş bir webcam kullanılır, video kaydedilir, çekilen videodaki 100 küsür kare birleştirilir ve güzel bir görüntü elde edilir. Video çekebilme kabiliyeti sayesnde webcamler tercih edilir (ama hepsi değil, Philips Toucam veya SPC900NC gibi kameralar)

Onun ötesine geçmek, galaksileri, nebulaları, yıldız kümelerini ve derin uzayda ne var ne yoksa çekmek istiyorsanız D-SLR kamera almanız gerekir, mümkünse Canon.

Duyuruların güncel olmamasının sebebi bu aralar bir gözlem partisi olmaması. Olursa elbette görürsünüz, forum takipçisi olmak yetecektir.