İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Meslek lisesi 11. sınıf Elektrik Elektronik bölümünde okuyorum Öss sistemi kalktı ve başka bir sistem çıktıya ortaya birde meslek liselilere tanınan birçok ayrıcalığın alıması olayı kafamı çok karıştırdı. Astronomi ve uzay bilimleri bölümüne gidebilirmiyim kaç puğan alamam kaç sınava girmem lazım lütfen bu konuda bilgisi olan anlatabilirmi

Ve duyduğuma göre Meslek lisesi öğrencisi kendi bölümümnün mühendisi yani 4 yıllık okuyamıyacakmış aklım almıyor nasıl böyle birşey olabilir yani Elektrik mühendisi olamayacakmıyım yoksa bu bir uydurmacamı bunun cevabınıda verirseniz çok sevinirim
Eğer sistem tekrar değişmesse girersin sınava puan kırılır bi miktar çünkü bölümün dışında bir bölümü seçtiğin için. Ama zannediyorum yine değiştirirler sistem tam oturana kadar.Biraz puan kırılıyor ama girersin bence.

2009 yılı Astronomi Ve Uzay Bölümleri Puanları;

Ankara Üniversitesi

Astronomi Ve Uzay Bilimleri ----> Sayısal 2 ---->Kontenjan 60 ----> 272.709 Puan
Astronomi Ve Uzay Bilimleri (İkinci Öğretim) ----> Sayısal 2 ---->Kontenjan 60 ----> Yeni açıldı.

Ege Üniversitesi

Astronomi Ve Uzay Bilimleri ---->Sayısal 2 ----> Kontenjan 70 ----> 269.621 Puan

Erciyes Üniversitesi

Astronomi Ve Uzay Bilimleri ----> Sayısal 2 ----> Kontenjan 35 ----> 264.818 Puan

İstanbul Üniversitesi

Astronomi Ve Uzay Bilimleri ----> Sayısal 2 ----> Kontenjan 70 ----> 276.449 Puan

Uzay Mühendisliğini de yazayım dedim.

İstanbul Teknik Üniversitesi

Uzay Mühendisliği ----> Sayısal 2 ----> Kontenjan 50 ----> 328.014 Puan