İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
İnternet'i ve Forum'u biraz araştırısan bulurdun.Tabi hazırına konmak varken naapıcan:D

AY'ın evreleri

Ay tıpkı Dünya gibi, kendinden ışık vermez. Güneşten aldığı ışığı yansıtır. Onun için, Dünya Güneşle Ay'ın arasına girdiği zaman Ay kısmen veya tamamen görünmez olur. Başka bir deyişle, Güneşten aldığı ışığı her zaman aynı açıdan yansıtmaz. Hilal,yarımay,dolunay gibi şekillerde görünür ki bunlara Ay'ın evreleri (safhaları) diyoruz.

Ay'ı bütün olarak ancak Dünyaya dönük yüzü Güneşin karşısına geldiği zaman görebiliriz. Bizim gördüğümüz aydınlık yüzü Güneşin karşısına geldiği zaman hiç görünmez. Ay, Dünya ile Güneşin arasına girdiği zaman, Dünyanın gölgesinden çıkarken gördüğümüz incecik şekli yeniay'dır. İki hafta sonra dolunay'ı görürüz. 29,5 gün sonra uydumuz tekrar Güneşin karşısına geçecek ve tekrar yeniay görünecektir.

Resim

Resim
Arkadaşım işte bizleri böyle yapanlar utanıversin.İnternette hazırı varmış pehhh..Ya eskiden internet mi var dı?Arkadaşım Galileo,Ali Kuşçu.... bu insanlar ölümüne gecesini gündüzünü verip astronomi adına birşeyler vermek istemişler ve onların yaptığı basit hesapların bir çoğunu acaba kaçımız yapabiliyoruz?

Ben ayın periyotlarını hesaplayabilmen için birkaçöneride bulunacağım.

Ben Kandilli Ast. Lab gittim ve orada bu soruyu sordum ve oradakiler bu işin bir günlük bir şey olamayacağını uzun bir zamanda yapılabileceğini söyledi.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&a ... Apdf&meta=

It is the graphic designing software for Windows P[…]