İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen Mehmet Yazıcı
Merhaba.Ben Lise son sınıf öğrencisiyim ve bu sene Uzay ve Astronomi adLı bir dersimiz var.Ve de konu anLatımı sekLinde isLenecek dersLer.Benim konum ise Gök Küre.Bu konuyLa iLgiLi bir sunum,video,sLayt veya dökümanLarı oLanLar benimLe payLasabiLirLerse çok sevinirim...Şimdiden teşekkürLer.
gönderen İsmet Karakan
Forum kurallarını oku!!!
Bir de burası ödev yapma sitesi değil ama bazı arkadaşlar yardımıcı olabilir.
gönderen Mehmet Yazıcı
ödevim icin cok kısa bi sürem var o yüzden boyLe bisey yaptım.Özür diLerim eğer yardımcı oLacak birisi cikarsa daha sonra kapatabiLirsiniz topic i.AnLayışınız için teşekkrLer
gönderen Mehmet Yazıcı
Engin Yazıcı yazdı:Merhaba Mehmet,
Aslında çok basit bir araştırma yardımıyla hem gokbilim.com'da hemde web'de pek çok şey bulabilirsin.. Birkaç örnek :

http://www.akat.org/sizin_icin/genel_as ... uresi.html

http://astom.omu.edu.tr/as_evrende_konum.html

Not : Klavyeni kontrol ettir istersen , tüm L harflerini otomatik olarak büyük yazıyor :)
ÖnceLikLe iLginiz için teşekkürLer.BunLarı ben de buLdum nette fakat benim aradığım bir sLayt yada beLgeseL tarzında bir görseL...BöyLe bisey buLabiLecek biri varsa gerçekten bana çok yardımcı oLmuş oLur.

Not:Eskiden gelen bi alışkanlık olduğu için "l" leri büyük yazıyorum,küçük yazabilecek iradeye de sahibim,klavyem de sağlam sanırım... :) :)
gönderen Kaan Karabulut
Engin Yazıcı yazdı: Not : Klavyeni kontrol ettir istersen , tüm L harflerini otomatik olarak büyük yazıyor :)

nadir gördüğüm dikkatli insanlar birisin gerçekten tebrik ederim..
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
Mehmet Yazıcı yazdı:Merhaba.Ben Lise son sınıf öğrencisiyim ve bu sene Uzay ve Astronomi adLı bir dersimiz var.Ve de konu anLatımı sekLinde isLenecek dersLer.Benim konum ise Gök Küre.Bu konuyLa iLgiLi bir sunum,video,sLayt veya dökümanLarı oLanLar benimLe payLasabiLirLerse çok sevinirim...Şimdiden teşekkürLer.
yanlış hatırlamıyorsam bilim tekniğin eğtim cd'leri arsında Gök Küre ile ilgili bir cd'i vardı, oraya bak.
Kullanıcı avatarı
gönderen H Tugca Sener Satir
Selam Mehmet,

ödevinin ne zamana olduğunu(ki yardım edebilmek için vaktim var mı bakayım) ne şekilde teslim edeceğini (kendin bir sunum mu yapacaksın yoksa bir sunum hazırlayıp öğretmenine mi vereceksin vs.) bunun ne ödevi olduğunu (dönem ödevi ise oldukça detaya inmek gerekbilir yoksa özet geçilebilir) vb. detaylar verirsen işine yarayacak birşeyler yapabiliriz sanırım.

Bence ne güzeli google da "celestial sphere filetype:ppt" araması ile karşına çıkacak sunum dosyaları arasından bulduklarına kendinin çeki düzen vermesi ve belki öğretmeninden önce bizden birine gönderip kontrol ettirmesi olacaktır.

Ama sanırım ödevinin süresi geçti (veya Pazartesi'neydi) ki ses seda çıkmamış senden haftasonunda.

It is the graphic designing software for Windows P[…]