İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen mehtap şahin
bu arada saygıda bi kusur etmek istemem

ve hayatınızda önemli yerlere gelebilmiş insanlar üzerinde olumlu etkinizin büyük bi değer tasıdığı kanaatindeyim... bilmiyorum ama sadece bir varsayım asyadan ucan kelebek kıssasıda çok güzel anlam ifade etmekte yorumunuzu destekler nitelikte yani :D
gönderen Suat ÖZYÖNÜM
Belki Arkadaşlarımıza yardımcı olabilir düşüncesiyle...

http://derman.science.ankara.edu.tr/kit ... kiler.html

Önemli Not:

YAYIN HAKKI
Bu kitaba yazarlar olarak çok emek verdik, çok çalıştık. Resimlerin çoğunu web sayfalarından alarak türkçeleştirdik, dolayısıyla onlar halkın malı alabilirsiniz. Ama eğer kitap hoşunuza gittiyse link verin, emeklerimizi bize bırakın.
Resmi bölüm: "Astronomi ve Uzay Bilimleri Ders Kitabı"nın yayın hakları saklıdır. Bu kitaptaki bilginin, kısmen de olsa, her türlü ortamda kopyalanması, çoğaltılması ya da depolanması yazılı izne bağlıdır. Öğretmenlerimiz istemlerini ethem.derman@ankara.edu.tr adresine başvurdukları takdirde kendilerine hemen izin verilecektir
Yayın hakkının yasal sahipleri: Zeki Aslan, Cemal Aydın, Osman Demircan, Ethem Derman ve Halil Kırbıyık

Sevgi ve Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
İşte bu çok güzel oldu 8)
Peki ben bir soru daha sormak istiyorum o halde! Üniversitelerde okutulan astronomi kitaplarını nereden temin edebiliriz acaba???
(mesela Ankara'ya geldiğimde uğramadık kitapçı bırakmamıştım fakat astronomi bölümü kitaplarını sorduğum herkes bana Tübitak'ın popüler bilim kitaplarını göstermişti :? )
gönderen İbrahim Kıcır
Değerli arkadaşım Çağrı
Bence o kadarda ümitsiz olma.Çünkü Ben de Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunuyum.Ama 10 yıldır matematik öğretmenliği yapıyorum.Geçen sene ,çalıştığım okulda müdür beye yaptığım psikolojik baskı ve ikna yöntemleri ile Astronomi dersi açtırdım.!2 sınıflarda Astronomi dersi okuttum.Gerçekten çok zevkli bir yıl geçirdim.Bu sene 12. sınıfımız 4 şune oldu.Ben de bu sene 4 tane sayısal sınıfına Astronomi dersi anlatacağım.Demek ki ümitsizliğe kapılmaya gerek yok.Ayrıca Astronomi dersinin yıllık planı konusunda sıkıntı çeken arkadaşlara yardımcı olabilirim.Kitap konusunda ise elimde 2 çeşit türkçe Astronomi kitabı var.Bir tanesini kitpçıdan almıştım.Diğerini bulmam çok zor oldu Çok basit şekliyle(tabi eski bir kitap) konuları anlaıyor.Ben bu siteyi üye olmadan sürekli takip ediyordum.Artık üyeyim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

İbrahim KICIR
Matematik - Astronomi Öğretmeni

It is the graphic designing software for Windows P[…]