İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
ben istanbul unıversıtesı astronomı ve uzay bılımlerındeyım.ilk yılımdı bu sene yanı daha cok yenıyım.unıversıteden unıversıteye muhakkak bı fark oluyor.benım fıkrımı sorcak olursan eğer sadece astronomı yapmak ıstıyorsan ankara unv. ya da ege unv. ama farklı alanlarda da gelısmek ıstıyorsan (matematik gibi)o zman istanbulu tercıh etmen daha doğru olur dıye dusunuyorum.matematik ve fızık bölümünden bır farkımız yok desem yalan olmaz.bir de çift yaparsın matematikten oh mis gibi :D
valla ben de bu bölüm fizik-mat alanına girdiği için puanı baya fazladır diye düşünüyodum, ama astronomiye acayip bi ilgim var, bunun için de puanı ne kadar düşük olursa olsun bu bölümü okuyacağım, çevremdekiler belki de bana ''sen tıp okusaydın doktor olsaydın'' diyebilirler ama yine de ''kendime yazık edip'' bu bölümü okuyacağım! çünkü hayatta hiçbir şey beni bu kadar mutlu etmeyecek!
Selamlar! ben astronomi 1. sını öğrencisiyim. bölüm geçekten çok zevkli hele ilgiliyseniz bu dalla daha eğlenceli bir hal alıyor dersler. üst sınıf dersleri gerçekten zormuş. fakat o sınıfı geçenlerde insan. Bilim insanı olmak istiyorsanız bence kendiniz geliştirdikten sonra hiç birşey aşılmayacak değildir... Ege üni.si çok aktif bu konuda...Bilgilerinize :D
bence insan çekirdekten yetişmeyle(kendini yetiştirmeyle) bu işin üstesinden gelebilir.İlk bitirdigin üniversite Elektrik-Elektronik ,,makima veya endüstri mühendisligi olur ..Eğer sabrın ve zamanın uygunsa astronomide bitirirsin. veya bir haber okumuştum ..Amerikada elektronik mühendisi asronomi sevdalısı bir adam nasa daki teleskoplarda aynı kalitede gökyüzü cisimlerini tanıyacak kadar iyi ve çok daha az maliyetli bir teleskopu evinin kendi bahçesine kurmuş..Bu adam Astronomi ve optik bilgisini kendini geliştirerek öğrenmiş..(elektronik mühen.. bölümünde optikle ilgili derler verilmiyor)Çabayla halledilmeyecek hiçbirşey ytoktur.
arkadaşlar ben istanbul üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri 1.sınıf öğrencisiyim.astronominin temelinde fizik ve matematik olduğu için ilk 2 yıl matematik ve fizik ağırlıklı geçicekmiş.ki geçiyor da.ama zaten fizik ve matematik astronominin dili.profosyenel olarak yapmak istiyorsanız zaten bilmeniz gerekecek bunları.

çift ana dal konusuna gelirsek.bölüm fen fakültesinde olduğu için yalnızca fen fakültesi içinde başka bir bölüm okuyabilirsiniz.yani astronomi-matematik,astronomi-fizik,astronomi-matematik,astronomi-biyoloji gibi.ama en rahat astronomi-fizik çift ana dalı olur.çünkü ortak ders sayısı çok fazla.matematikde de fazla sorun çıkmaz.