İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Boğaziçi ve Odtü'de Astronomi bölümü yok.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nün olduğu üniversiteler:

Ankara Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Ege Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi

Onun dışında İtü'de Uzay Mühendisliği var.
Erman Öztürk yazdı:Herkese selam üniversitelerin astronomi ve uzay bilimleri bölümü kaç puan istiyor acaba bilen varsa bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.. Teşekkürler
yaklaşık olarak en düşük 279,238 en fazlası 291,803 ... :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Erman Öztürk
çok sağolun Berkay bey sonunda öğrenebildim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
Merhabalar,

Puan sorusu daha önce başka bir başlıkta sorulduğu için başlıkları birleştirdim, bilginiz olsun istedim.

Sevgiler...
üşenmedim kitapdan 2008 taban puanlarına baktım

ASTRONOMİ

I.I.M.ODESSA Mi.ü. FİZİK FAKÜLTESİ / ODESSA'DA / ÜCRETLİ / 241,516 / KONTEJ. 5

ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ

İSTANBUL Ü. FEN FAKÜLTESİ / İSTANBUL / 276,449 / 72 KONTEJ.

ANKARA Ü. FEN FAKÜLTESİ / ANKARA / 272,709 / 72

EGE Ü. FEN FAKÜLTESİ / İZMİR / 269,621 / 72

ERCİYES Ü. FEN-EDEBİYAT F. / KAYSERİ / 264,818 / 36

SADECE BUNLARI GÖRDÜM
arkadaşlar astronomi okumayı düşünen varsa şimdiden söyliyim bir astronomi öğrencisi olarak kesinlikle tavsiye etmem puanlarının düşük olması siz yanıltmasın bölüm çok zor üstelik eğitim kalitesi inanılmaz kötü astronomiyi bir hobi olarak devam ettirmenizi tavsiye ederim okulda öğrenecekleriniz şu anda bildiklerinizden çok farklı değil... 4 yıl boyunca okuyup öğreneceklerinizi internet sitelerinde de bulabilirsiniz...
bu tip yorumlar korkutmuyor desem yalan olur :( Ama bir şeyi merak ediyorum bi hobi olarak ne kadar genişleyebiliriz yani öğrenebiliriz.Hem zten hangi üniversiteye giderseniz gidin sizde birşey yoksa üniversite size bir şey veremez üniversiteyi kazananlar kutsanmış tütsülenmiş sayılmazlar :P Bence iş yine bireyde bitiyor hangi bölüm okursan oku ama sanırım astronominin ülkemizdeki değerini göz önüne alınca umutsuzlanmamakda elde değil ama ben yapmasam sen yapmassan nasıl gerçek değerini bulacak peki bu da merak konusu tabi 8)
teorık calısma yapmaya nıyetlı değılsen,gözlem yapmaktan zevk alıyorsan,pratık senı daha cok tatmın edıyorsa amatorlukte kal derım.Bir cok astronomi mezunundan daha cok bilgiye sahıp olursun.profesyonellere de amatorluk sayesınde yardımcı olursun.amatorlerın yaptıkları yardımlar goz ardı edılemeyecek kadar önemli astronomı ıcın.Bu sayede astronomıye de buyuk katkıların olmus olur :wink: