İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...

astronomi kitaplarıyla mı başladınız gözlemlerle mi başladınız bu yolculuğa?

astronomi kitaplarıyla
1
10%
gözlemlerle
1
10%
her ikisiyle de
8
80%
Uzay tarihi kitabı: Uzay'da İlk 50 Yıl
Sputnik 1 uydusu ile atmosfer dışında yapılan ilk yolculuğun 50. yılında Domingo Yayınevi tarafından "Uzay: İlk 50 Yıl" adıyla piyasaya çıkan bu kaynak ansiklopedi gerek içeriği gerekse de baskı kalitesi açısından çok başarılı bir çalışma. Uzaydaki bu tarihçeyi muhtemelen en iyi anlatabilecek insan Sir Patrick Moore'un zengin üslubu, 50 yıl boyunca karelenmiş en iyi fotoğraflar ve Ay'a ayak basan ikinci insan Buzz Aldrin'in önsözü ile zenginleştirilen bu çalışma, uzay konulu Türkçe kaynak sıkıntısına da iyi bir çözüm getiriyor. Sipariş bilgilerine aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için:

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=130289
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Kesinlikle çok güzel bir kitap.Baskı kalitesi ve resimleri de harika!Düzenli olarak uğradığım bir kitapçıda bu kitapla ilk karşılaştığımda ve Patrick Moore yazısını gördüğümde hemen almam gerektiğine karar verdim fakat çeşitli nedenlerden dolayı alamadım :evil: O gün bu gündür haftada 1-2 kez uğrayıp kitabın poşet ile çevrili kapağını okşuyorum.Kitapçıdaki arkadaşlar bana acımış olmalılar ki bir gün gittiğimde kitaplardan birinin(3 adet mevcut idi) poşetinin çıkarılmış olduğunu gördüm.(Bu arada birisi de satılmıştı :( )Ama zaman darlığı nedeniyle yeteri kadar inceleyemesem de sayfaların kokusunu içime,resimlerin güzelliğini de gözüme -bir süreliğine de olsa- çekebilme fırsatı buldum. 8) En yakın zamanda gerekli şartları sağlayıp o kitabı okumak boynumun borcu :D

It is the graphic designing software for Windows P[…]