İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
gönderen Gamze AKSU
ilköğretim fen ve teknoloji öğretmeniyim, öğrencilerimin astronomi ile ilgili merakını gidermek istiyorum. onların seviyesine uygun animasyon yada belegeseller edinmem gerek. bu konuda yardım istiyorum...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
youtube dan ilgili vidyolar indirebilirsiniz.Ayrıca Stellarium , Celestia gibi programları sınıfta çalıştırma imkanı olursa onlarda çok ilgi çekici ve öğretici olur.

Programları bedava olarak indirebiliyorsunuz. :)
gönderen Onur Kaya
Merhaba,

Bilim ve Teknik dergisinin Temmuz 2007'de verdiği "Güneş Sistemi" cd si tam sizin aradığınız tarzda birşeydi. Bulabilirseniz işinizi fazlasıyla görecektir.
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Öncelikle hoşgeldiniz :)

bu başlığı bir incelerseniz http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic ... .Özellikle en altta vermiş olduğum www.cografyam.net de hem bbc'den National Geography'e kadar birçok kaliteli belgesel hem de Onur Bey'in bahsettiği Bilim ve Teknik dergisinin Temmuz 2007'de verdiği "Güneş Sistemi" cd'si ve de vermiş olduğu diğer cdler mevcuttur.Sanırım şu an teknik bir arıza varmış fakat çok kısa zamanda tekrar hizmet verecektir.Eminim geçici bir durumdur :wink:
Gamze AKSU yazdı:ilköğretim fen ve teknoloji öğretmeniyim, öğrencilerimin astronomi ile ilgili merakını gidermek istiyorum. onların seviyesine uygun animasyon yada belegeseller edinmem gerek. bu konuda yardım istiyorum...
merhaba gamze hanım size uzay da yer alan gezegenler ve yıldızları içeren yazılım var adresinize 1ad ücretsiz yollayım kurup açıp öğrencileriniz ile paylaşın adresinizi info@garantisite.com adresine atın iyi günler bu arada cd isteyen üyelerimize ücretsiz yolluyoruz bilginize
Kullanıcı avatarı
gönderen emre yılmaz
arkadaşımın dediği gibi btd nin verdiği cd tam size göre..
gönderen ayse nur topbas
evet bilim teknik dergisi bir ara güneş sistemi ile ilgili cd vermişti.Ama şu an sadece güneş sistemi değil jeolojik zamanlar ve yerküre cdleriyle beraber satılıyor.Yanılmıyorsam her biri 5 ytl civarında bu serinin ilk üç cd sini eğer bulamadıysanız derginin en arka bölümünde verilen formdan yararlanarakta cd yi alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Selçuk TOPAL
bilim teknik dergisinin verdiği cd güzel. ama hiç bunlara girmeyeyim diyorsanız slaytlar halinde de öğrencilerinize anlatabilirsiniz. ben de burada bir ilköğretim öğrencisi arkadaşımıza bu konuda yardımcı oldum. öğretmeni ona güneş sisiteminde 9 gezegen var (ki bildiğimiz gibi 2006 yılında uluslararası astronomi birliği tarafından plüton bu 9 üyeden çıakrılmıştır.) gibi yanlış bir bilgi vermiş. bende ölçeklendirerek sistemin elemanlarını çizdim ve arkadaşımıza verdim ve de ekledim "hocana söyle 9 değil 8 gezegen var". yani astronomi hakkında yeni şeylerden de bahsedin bence. mesela yeni keşfedilen gezegenler ve sistemler hakkında. bunun içinde bu forum yararlı olur. ve bir de wikipedia yı tavsiye ederim.

saygılarımla,

Astronom Selçuk,