Dürbün ve Dergi

Astronomi ile yeni tanışıp nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız...
CahilMatematikci
İlgi düzeyi: Yeni başladım
Teşekkür etti: 0

Dürbün ve Dergi

Mesaj gönderen CahilMatematikci »

Arkadaşlar öncelikle sizleri meşgul ettiğim için Özür Dilerim...
Yeni başlayanlardanım... Kendi çapımız da gerek kitaplarla gerek sosyal medya ile araştırmalar yapıyorum ama artık bunları gözlemlemek istiyorum... Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var...
Tabi ki gözlemlere DÜRBÜN ile başlamam gerektiğinin farkındayım ve siz deneyimli ve birikimli arkadaşlara danışmadan DÜRBÜN almak istemiyorum... Dürbüne ayıracağım maximum miktar 800 TL'dir...
Önerebileceğiniz ve beni gerçekten tatmin edecek bir dürbün istiyorum...
Ayrıca abone olabileceğim ve beni teşvik edecek kamçılayacak merakımı daha da artıracak DERGİ ve ABONELİKLER var mı?
Bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim...
Şimdiden teşekkür ederim ve güzel günler dilerim...
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Ethem Derman »

Gökyüzü gözlemi için alınacak dürbünün önce çapının büyük olması gerekir. Bildiğiniz gibi hangi dürbünü almak isterseniz aralarında bir çarpı olan iki sayı ile karşılaşırsınız, örneğin 10x45. Bu sayılardan birincisi o dürbünün kaç kez büyüttüğünü (örnek te 10x kez), ikincisi ise çapının kaç mm olduğunu verir. Alacağınız dürbünün büyütmesi ve çapının da büyük olması gerekir, en az 20x60. Sevgilerimle...

“Yeni Başlayanlar İçin Astronomi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir