Fizik olimpiyatları

Astronomi ile yeni tanışıp nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız...
Gökay Deniz
İlgi düzeyi: Yeni Başladım
Teşekkür etti: 0

Fizik olimpiyatları

Mesaj gönderen Gökay Deniz »

Merhaba,
Ben lise 2. sınıfa gidiyorum. Ayrıca şunu belirteyim bu konuyu açmak için başka forumları araştırdım ancak malesef işi ciddiye alan bir tek sizi bildiğim için buraya konu açıyorum. Fizik olimpiyatlarına girmek istiyorum ancak bilgi birikimim çok fazla değil malesef. Bir şeyler biliyorum fizikteki bütün konular hakkında ancak çok fazla ve detaylı değil malesef. Bu işi temelden halletmek istiyorum. Bu sene belki sıanva girsem de derece yapamayacağım, biliyorum ancak 11. sınıfta yine girmeyi planlıyorum. En azından oradaki ortamı görürüm diyorum kendime. Yetiştirebildiğim kadar yetiştirmek istiyorum konuları.

Okuldaki hocalar malesef çok fazla takmıyor. 2 arkadaşız olimpiyatlara katılmak isteyen ancak lisemiz anadolu lisesi olduğu için çok sallamıyorlar. "Fen liseleri varken sizin neyinize" gibi bir ifade takınıyorlar yani. Şimdi hocaların desteğini alamadan ne kadar yapabileceğimi de bilmiyorum ancak nasıl bir çalışma planı hazırlamalıyım kendime? Kaynak açısından da sıkıntım var. Olimpiyatlarda üniversite düzeyinde soru hazırlıyorlar. Bu yüzden ilk önce lise düzeyinde öğrenip sonra mı üniversite düzeyine çıkmalıyım? Kaynak olarak da kitap önerilerinize açığım. Bir de işi gerçekten öğrenmek istediğimi söyleyeyim zira ileride bunu meslek olarak yapmak istiyorum. Yani isteğim Fizik bölümüne girmek zaten. Bu ilgim ve alakam da çok güçlü diyebilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Yazıyı gereksiz uzattım, kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Beni facebooktan ekleyebilirsiniz, sizin gibi öğrencilere seve seve yardımcı olurum.
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org

“Yeni Başlayanlar İçin Astronomi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir