Astronomi ve Uzay bilimi eğitimi

Astronomi ile yeni tanışıp nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız...
Kullanıcı avatarı
ozgeozturk
İlgi düzeyi: Merak, Amatör
Teşekkür etti: 0

Astronomi ve Uzay bilimi eğitimi

Mesaj gönderen ozgeozturk »

Selam,

Forum'u vakit buldukça ookuyorum son günlerde. Ama eğitimle ilgili bir bilgi göremedim, bulamadım. Kendi kendimize yapacağımız şeylere ek olarak bu konuda ciddi eğitim almak istiyorum. Ama tekrar Üniversite okuyacak vaktim ve naktim yok

Varsa bildiğiniz; kurs, konferans, aydınlatabilecek eğitim veren dernekler vs paylaşmanız mümkün müdür?

Şimdiden teşekkürler :tap
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Merhabalar,

Facebooktan veya sitemizden Kozmik Anafor'u takip edebilirsiniz. Lisans seviyesine kadar her konuda yazıyoruz, bulabileceğiniz başka güvenilir bir kaynak yok. Güncel haberlerini ise Astronomi Diyarı'ndan takip edebilirsiniz. Ayrıca Serdar Evren hocamızın Serdar Evrenden Popüler Astronomi sayfasını takip edebilirsiniz. TAD(Türk Astronomi Derneği) de bu konulardan haberdar olabileceğiniz bir yer.
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org
Kullanıcı avatarı
Emrah Boogie
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen Emrah Boogie »

Khan academy ücretsiz ders videoları oldukça bilgilendirici: http://www.khanacademy.org.tr/kategori.asp?cat=21&tur=1
---------------------------------------------------
İstanbul
Celestron C11-A XLT
Celestron CG-5 ASGT
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Ekteki belgeyi incele.
Dosya ekleri
11265207_722818427847847_66672602578672337_n.jpg
11265207_722818427847847_66672602578672337_n.jpg (74.26 KiB) 2127 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
ozgeozturk
İlgi düzeyi: Merak, Amatör

Mesaj gönderen ozgeozturk »

halill07 yazdı:Ekteki belgeyi incele.

Kosullari saglamiyorum malesef :( duz insanim ben. Buna benzer bi şey daha vardi almiyorlar ilgili bolumlerle ilgisi olmayani.
Turk astronomi dernegine üye dahi olunmuyor.. benzer bölümlerden mezun olmus akademisyen değilsen. Yani duz insansan seminer, eğitim, workshop vs yok.. bunlar sadece cocuklar icin var. Umarim ilerleyen zamanlarda buralarda etkinlik duzenlenir en azindan..
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

ozgeozturk yazdı:
halill07 yazdı:Ekteki belgeyi incele.

Kosullari saglamiyorum malesef :( duz insanim ben. Buna benzer bi şey daha vardi almiyorlar ilgili bolumlerle ilgisi olmayani.
Turk astronomi dernegine üye dahi olunmuyor.. benzer bölümlerden mezun olmus akademisyen değilsen. Yani duz insansan seminer, eğitim, workshop vs yok.. bunlar sadece cocuklar icin var. Umarim ilerleyen zamanlarda buralarda etkinlik duzenlenir en azindan..
Toplum ve bilim merkezlerini yazmayı unutmuşum. Eğer internetten okuyarak öğrenmek yerine, birebir eğitim almayı tercih ediyorsanız böyle yerler size göre.
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org

“Yeni Başlayanlar İçin Astronomi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir