Astronomi ile yeni tanışıp nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız...
#117740
Öncelikle merhaba, bu siteyi bir süredir takip ediyorum ama yeni üye oldum çünkü okudukça daha da fazla bu işin içine doğru çekildim sanırım :) . Özellikle Stellarium isimli programı indirip Satürn'ü çıplak gözle gözlemleyebildikten sonra içim içime sığmadı ve bir teleskop almak istedim. Bütçem az, başlangıç olarak, birkaç gezegen, parlak yıldızlar ve ayı gözlemleyebilmek benim için yeterli olacak.

http://www.hepsiburada.com/liste/nation ... M&site=old

Bu teleskop ile Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, ve bazı yıldızları gözlemleyebilir miyim ya da bu fiyat civarında bana önerebileceğiniz herhangi bir ürün var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. :) Şimdiden teşekkürler.
#117747
çok teşekkür ederim cevabınız ve öneriniz için, yakın zamanda bir teleskop almayı planlıyorum (: . Bir sorum daha olacak, bir yerde okuduğuma göre yeni başlayanların mercekli teleskop (Refraktör) kullanılması öneriliyordu, önerdiğiniz teleskop ise aynalı (reflector) türünde. henüz konuyla ilgili çok fazla bilgi sahibi olmadığım için beni zorlar mı ya da ne gibi farklar yaratır, mercekli teleskoba göre?
#117752
tcan91 yazdı:önerdiğiniz teleskop ise aynalı (reflector) türünde.
Hayır kardeşim, mercekli o teleskop. Sayfanın altındaki ürün özellikleri kısmında doğrusunu yazmışlar.

Ayrıca teleskop için bu zaman zarfında az daha para biriktirebilirsen sormadan alma, parana göre daha iyi bir şey de öneririz.

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]