Astronomi ile yeni tanışıp nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız...
#122500
Öncelikle herkese merhaba. Uzunca bir süredir gök cisimleri ile ilgileniyorum. yıldız kümelerini, yıldızları ayırt edip mesafelerini ve büyüklüklerini öğrenmeye çalışıyorum. bu beni hem heyecanlandırıyor, hem dinlendiriyor hem de mutlu ediyor. yolun başında olduğum bu gök dünyasında çok şey öğrendiğim bu forumdaki tecrübeli üstadlardan bir bilgi rica ediyorum. tavsiyeler ve haftalardır yaptığım araştırmaların sonunda 10x50 bir dürbün almaya karar verdim. başlangıç için sanırım doğru olan bu ki, ileri seviyelere ulaştığımda da dürbünün bana faydalı olacağını düşünüyorum. eleye eleye geldim şu 3 dürbüne.

https://fotografium.com/urun/nikon-acul ... gIGePD_BwE

http://www.hepsiburada.com/nikon-binocu ... gJMsfD_BwE

http://urun.n11.com/outdoor-durbun/niko ... lsrc=aw.ds

3 ürün de 10x50 ve aynı marka iken fiyatlarda ciddi farklar var. bu konuda tecrübenin faydası olacağını düşünüyorum. aynı marka, yakınlaştırma ve çapta olmalarına rağmen neden farklar var acaba? benim gibi başlangıç seviyesinde olan bir gök meraklısına tavsiyeniz ne olur?

Teşekkür ediyorum..
#122501
vaktim olmayıp acele ettiğim için fazla gezmeden yazmıştım sitede. bugün vaktim olup sayfalarda gezindikçe aradığım tüm cevapları buldum.

Alacağım ürün Nikon Action Ex 10x50. Sirkeci'de bir kaç yeri aradım ürünün ellerinde olmadığını söylediler. Tavsiye edeceği bir yer olan var mıdır acaba?
Ya da temiz olması durumunda 2. el de alabilirim. Var mıdır böyle bir ihtimal?
#122511
Ben n11 de hayyam çarşısı isimli firmadan aldım. Firmanın yeri sirkeci tarafında. n11 de 840 tl den satıyorlar. haftasonunu beklerseniz kuponlarla beraber 810 tl gibi bir fiyata mal edebilirsiniz. Ben öyle yaptım. En sağlamı firmadan elden almak. Hem cihazda bir sıkıntı olması durumunda müdahale eder, hem de pazarlık yaparak daha uygun bir fiyata alma imkanına sahip olursunuz...
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]