Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
10 gün sonra nihayet appstore'dan geçer not aldık :D

IOS7 Ipad için appstore da "gokbilim" ile bulabilirsiniz. Şu anda dediğim gibi sadece IPad malesef. Üzeirme kalan bir kaç ihale yüzünden, fazla zaman ayıramadım ama tarih saat ve ayarlar içinde bişeyler organize etim ama appstoreda ilk hali var şu anda.

Fırsat bulduğum ilk anda iphone tasarımınıda yaparım

HATIRLATMA : Özgün fikirlerinize hala ihtiyacım var
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Ufak ufak ilerliyoruz, xcode'a da alışmaya başladım, iphone arayüzü hala beklemede ama onunda zamanı gelecek.

Poseidon entegrasyonu tamam, ancak posiedon.hcmr.gr den kullanım için izin istedim, sonrasında markete güncelleme yapmayı düşünüyorum.
Ekran Resmi 2013-09-30 14.43.19.png
Ekran Resmi 2013-09-30 14.43.19.png (172.11 KiB) 1031 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ilker seni tanidigim icin gurur duyuyorum, ellerine saglik!

Vay canina yaw! Adam astro app yazmaya basladi be!
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Soylemeyi unuttum, tanidigim en yetenekli hortumcusun :)
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Burak Yakut yazdı:Bak bu şüiyi olacak.

Bu gidişle gökyüzü atlası programları hariç tüm yardımcı programları sildiereceksin bana İlker. :)

Iridium ve iss takip de isteriz :umk
Amacımda oydu başlangıçta, umarım sildirebilirim. İridium ve iss ile ilgili datayı edinebileceğim bir kaynak bulabilirsem eklerim onuda uygulamaya. Webde gezinirken programda olmasını istediğiniz herhangi bir bilginin Json veya XML formatlarında alınabildiğini görürseniz haber verin yeter.
Sedat Bilgebay yazdı:Ilker seni tanidigim icin gurur duyuyorum, ellerine saglik!

Vay canina yaw! Adam astro app yazmaya basladi be!
Övgülerin için teşekkürler abi. Tam olarak bir astro app olmasada oraya gideceği kesin. Umarım istediğimiz gibi bir şey olur
Sedat Bilgebay yazdı:Soylemeyi unuttum, tanidigim en yetenekli hortumcusun :)
Hehehe, abi çerçeveyi o kadar daraltmışsın ki, sevineyim mi, üzüleyim mi bilemedim :D

Bu arada ufak bir mujde daha vereyim Iphone arayüzüde tamamlandı. Biraz alel acele oldu ama birlikte şekilendireceğiz inşallah.
Normalde uygulamayı IOS 6 ve üzeri şekilde kodladım ama IOS6 ikonları farklı boyda olduğu için eklemeyi unutmuşum. Muhtemelen yarın onları da ekleyince 6 ve üzeri Iphone ve Ipad uyumlu olacak uygulamamız ve indirebilecelsiniz (Appstore yine uzunca süre beletmezse tabiki)

Iphone pusula ekranını test etme şansım olmadı onuda sizden gelecek bilgilerle test etmiş olucaz :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Bak bu şüiyi olacak.
ne demektir ? Anlayan beri gelsin :)

Bu is iyi olacak mi demek istiyorsun ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Burak Yakut yazdı:İlker' cim bir takım kişlerin övgülerine dikkat et... Çok samimi olma.

Bugün bedava yüklettiğin app leri yarın 0.99 usd den servis etmeme neden olabilirler. Kanına girerler :lol: :lol: :lol:
Koskoca hortumcuya ticareti ben mi ogretecegim yani ? :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Iphone da denemek için sabırsızlanıyorum :)

Spaceweather dan bir şeyler alınabilir. Heavensabove dan da uydu verilerini de alabilirsiniz belki, iosta veri çekme nasıl bilmiyorum ama. Kodlarda yardımcı olup yükünüzü azaltmak isterdim fakat hiç iosla uğraşmadım, bilgisayarım da yanımda yok o yüzden biraz sessiz kaldım. Gerçi artık geriye bir şey de kalmamış her şeyi halletmişsiniz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Burak Yakut yazdı:Bak bu şüiyi olacak.

Bu gidişle gökyüzü atlası programları hariç tüm yardımcı programları sildiereceksin bana İlker. :)

Iridium ve iss takip de isteriz :umk
ISS verisini buldum sonunda :mrgreen: vakit bulduğum ilk anda ona girişicem :D
Aslında nasa da developer apileri bile var ancak federal yasaları gereği USA dışından erişim yasakmış.
Sedat Bilgebay yazdı:
Burak Yakut yazdı:İlker' cim bir takım kişlerin övgülerine dikkat et... Çok samimi olma.

Bugün bedava yüklettiğin app leri yarın 0.99 usd den servis etmeme neden olabilirler. Kanına girerler :lol: :lol: :lol:
Koskoca hortumcuya ticareti ben mi ogretecegim yani ? :)
Biriniz yılların esnafı, diğeri bankacı sizden öğreneceğim birçok şey var eminim... Ama şu 0.99 meselesini konuşmam lazım sedat abiyle, ucuza gitmesin :) Appstore'a da senin şubedeki hesabı verdikmi tamamdır
Ögetay Kayalı yazdı:Iphone da denemek için sabırsızlanıyorum :)

Spaceweather dan bir şeyler alınabilir. Heavensabove dan da uydu verilerini de alabilirsiniz belki, iosta veri çekme nasıl bilmiyorum ama. Kodlarda yardımcı olup yükünüzü azaltmak isterdim fakat hiç iosla uğraşmadım, bilgisayarım da yanımda yok o yüzden biraz sessiz kaldım. Gerçi artık geriye bir şey de kalmamış her şeyi halletmişsiniz :)
Ögetay xcode da kullanılan dil c sharpa benziyor, ama bunda kod yerine hikaye yazıyorsun, gereksiz bir hammaliye var. Veri çekmekte sorun yok, sen veriyi alabileceğim kaynağı göster üzerinde çalışırım.

Geriye bir şey kalmamış meselesine gelince daha çok iş var, yukarıda bahsettiğim ISS geçişleri ilk işim olacak.
Iphone işi benim içinde önemli test kulkanıcılarım artacak, eksikleri tespit etmek daha kolay olacak, ben yüklemeyi yaptım 1 hafaya kadar yayınlanır, haber veririm burdan
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Ben de C# da webcrawler yazmıştım sıklıkla, şu an telefondan erişimim olduğu için aklıma ilk o siteler geldi inceleyemîyorum da pek. Fakat bir de hocalarıma sorayım, onlardan güzel fîkirler çıkabilir. Böyle programlara ihtiyaç oluyor gerçekten. Yardımcı olabileceğim kısımlarda da elimden geleni yaparım.

Kolaylıklar diliyorum
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]