Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Onur, üzerinde Ali'yle biraz düşününce aklımıza gelen fikri paylaşayım.

Geçiş verisinin başlangıç ve bitişinin arasında 20 adım olduğunu düşünün.
Elimizde sadece max parlaklık değeri ve hangi adımda max değere ulaşacağı bilgisi var. başlangıç ve bitiş noktalarındaki parlaklık değerlerinide biliyor olsak belki daha kolay yorumlanabilirdi.

Şu ana kadar incelediğim verilerde örneklemek gerekirse, 20 adımlık bir geçişte, 3. adımda da max parlaklığa ulaşabiliyor, 15. adımda da.

Burdan yola çıkarak yapabileceğim şu olabilir, max noktanın başlangıç ve bitiş noktalarına olan adım uzaklıklarını orantılayarak çizginin rengini max noktaya yakınlığına göre renklendirebilirim belki. Biraz yapmacık olur gibi ama iş görürmü bilmiyorum
gönderen Şule Kuzpınarı
Nedir ne değildir, elimdeki i-phone'un model nosu +2 büyüyünceye kadar anlayamayacağım şeyler yapıyorsunuz. :lol: Elinize, zihninize, emeğinize sağlık! :tap :tap
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
İlker aklıma geldi yazayım dedim. Öneri istediğin için paylaşıyorum.

Sanırım bu datayı çekmek senin için çok zor olmaz. Günlük güneş lekesi durumunu uygulamanın bir yerine monte edebilirsin. Örnek uygulama olarak SOHO ve Sun Viewer' a bakabilirsin.
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Şule Kuzpınarı yazdı:Nedir ne değildir, elimdeki i-phone'un model nosu +2 büyüyünceye kadar anlayamayacağım şeyler yapıyorsunuz. :lol: Elinize, zihninize, emeğinize sağlık! :tap :tap
Teşekkürler Şule
Burak Yakut yazdı:İlker aklıma geldi yazayım dedim. Öneri istediğin için paylaşıyorum.
Sanırım bu datayı çekmek senin için çok zor olmaz. Günlük güneş lekesi durumunu uygulamanın bir yerine monte edebilirsin. Örnek uygulama olarak SOHO ve Sun Viewer' a bakabilirsin.
"İlker çok güzel Balık pişiriyor" diye reklam yapıp, gözümün içine baka baka yandaki restoranda balık yemeye benziyor seninki... Hadi canım başka kapıya :D
Selçuk Karayakalı yazdı:ilker yazilimi zenginlestirme acisindan apod ekleyebilirsin
Olabilir Selçuk, ama şu anda önce işlevselliğini eksiksiz hale getirmemiz gerekli, Can'dan tasarım bekliyorum hala... Değil mi Can ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
İlker yanıtını geç görüyorum kusura bakma..

Dediğin öneri yazılımı güçlendirir ama benim beklediğim şeyi karşılamıyor pek, neticede bu meret en parlak -3 kadirde de geçiyor, 0 kadirde de geçiyor.. 0 kadirli geçişler beni pek ilgilendirmiyor, şehir ışıklarında o geçiş çok cılız görünür, en parlak 0 kadir geçen cisim yolun çoğunu 4-5 kadirde geçiriyor demektir çünkü.

Ha alternatif bir önerim daha var, verilerin içinde ISS'in yüksekliği varsa o da iş görür bak. Belli bir enlemin üstüne çıkınca ISS'in parlaklığının düşük olması zaten imkansız.. Altitude yüksek olduğu yerler farklı renkle gösterilebilir. Ha bir de belli bir saat aralığındaki geçişler gösterilmeli, öğlen 2'deki -3 kadirli ISS geçişinin de esprisi yok mesela.

Son bir öneri daha, Burak'ın öneriden esinlendim. H-Alfa Güneş'i güncel gösteren bildiğim hiçbir yazılım yok. Bunu ilk sen yapabilirsin. Tek yapılması gereken, aşağıdaki linkteki merkezlerden birinden görüntü çekmek. Dikkat edersen animasyonları bile var, animasyonu çekmek belki zordur ama görüntü olabilir belki:
http://halpha.nso.edu/
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]