Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Paylaşım için teşekkürler İlker abi. Baktım da Tırnova'da ışık kaynağı gösteriyor. Oranın biraz güneybatısına inmek lazım.
Güncel "ışık kaynaklarını" görmek için iyi bir site ama sadece kaynağı gösterdiğine dikkat edin. Yalova karanlık görünüyor ama İstanbul ışıklarının göründüğünü hepimiz biliyoruz.. Işık yayılım haritalarına bakıp "bölge" tespiti yaptıktan sonra ikincil kaynak olarak çok faydalı olabilir o ayrı..

Çok teşekkürler
Harita üstü araştırmalarıma katkısı büyük oldu bu çalışmanın.. Bandırmanın doğusu ve batısını düşünüyordum ama doğusunda Bursa sınırını geçtikten sonra birkaç büyük ışık kaynağı, muhtemelen büyük maden ocağı olduğunu görmüş oldum bu haritadan. batısında ise irili ufaklı çok fazla yerleşim var, gözlem imkansız.

Bu, beni Kepsut taraflarındaki dikkat çekici karanlığa çevirdi. Işık yayılım haritaları da karanlık, bu haritadaki güncel kaynaklar kısmı da karanlık.. Şurayı ve çevresini kastediyorum: 39°50'6.00"N, 28°22'51.26"E

Boş zaman bulabilirsem gidip yerinde göreceğim, nereleri açık, nereleri ağaçsız diye.. O bölgedeki devasa ormanlık alanın kuzeyini epey gezdik Tırnova vesilesiyle, bir de güneyine baksak iyi olabilir belki :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Burak Yakut yazdı:
Güven Özkan yazdı:
Onur Durma yazdı:O ne kadar güzel bir alan öyle :D Tam gözlem yeri gibi duruyor
Boşa konuşmayalım lütfen :lol:
:tap :tap

Gelene kadar sopa!!! Burda böyle... :lol: :lol:
Hahahah arkidişler Oblomovlizm hastasıyım ben lütfen dalga geçmeyin :D Düşman başına.. Acil şifalar bana :mrgreen:
Dosya ekleri
oblomov.jpg
oblomov.jpg (89.75 KiB) 1717 kere görüntülendi

Bitcoin Verim Çiftliği ile Sizde Kazanmaya[…]

Hd Film izle

https://hdfreefilm.com/wp-content/uploads/2020/04[…]

Hire UI design designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Günlük kazanç sitesi

https://byf.finance/img/LOGO.png Yatırım gü[…]