Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Burak Yakut yazdı:
Teşekkürler Özgür. O zaman yeni gözlemevinden bu yıl güzel gezegen fotoğrafları çıkacak diyebilir miyiz :)
:) niyetim var.
Eline sağlık Burak.Çok açıklayıcı olmuş.Uzun zamandır registax 6 ya terfi etmek istiyordum.Ancak takıldığım bazı noktalar var.Öncelikle konferansta kullanılan örnek video yu indirme şansımız var mı? İkinci olarak kendi videolarımdan denemeler yaptığım esnada align a bastığım anda limiti ve stackingi pas geçip wavelet işlemine kadar otomatik olarak kendi yapmaya başlıyor.Programı güncelleyerek bir de öyle denedim ancak align tuşuna bastığım anda program hiç aralıksız sonuna kadar gidiyor ve wavelet ekranına varıyorum. :roll:

Selamlar
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Mehmet merhaba. Youtube videolarını kaydedebilen programlar var ama ben kullanmadığım için bir tavsiyede bulunamıyorum.

Söylediğin sorun genellikle videoyu değil de tek bir kareyi seçip işlemeye başlayınca karşılaşılan bir durum. Acaba video yerine yalnızca tek frame seçiyor olabilir misin?
Merhaba Burak.Sorunu çözdüm.Aynı problemi yaşayabilecek arkadaşlar için ne yaptığımı anlatayım.Settings sekmesinden automatic processing e girip align to wavelet, align to stack, ve stack to wavelet in yanındaki işareti kaldırdıktan sonra programın kontrolu bana geçti.
Esasen youtube daki videoyu değil, o akşam üzerine çalıştığınız örnek jüpiter videosunu kastetmiştim. Benim video da mı bir sıkıntı var diye düşünmüştüm.Gerek kalmadı :)

Selamlar.
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğuzhan
Çok güzel Açıklamışsınız Büyük Keyifle izledim Registax kullanmakta Zorlanıyordum :oku Çok yardımcı oldu Teşekkür ederiz :)

Hatta Bilgisayarıma Arşivledim (Bu arada telifhakkı sorunu olmaz demi :D )
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğuzhan
Videoyu İndirip Biraz denemeler yaptım Ve şu sonuç çıktı
Jupiter_R_02_09_2012_35_010052.png
Jupiter_R_02_09_2012_35_010052.png (578.05 KiB) 1396 kere görüntülendi
Sizce nasıl olmuş :roll:
Birde Resime nasıl İmzamızı atıyoruz mesela adımı ve teleskobumun özellikerini vede pozlamayı nasıl yazacağım
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğuzhan
Teşekkür ederim Burak Abi firecapture yi indireceğim Photoshop var zaten biraz uğraşıp yaparım heralde :D zaten Photoshop Öğrenmek şart oldu artık :oku
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]