Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
bunun için fotoğrafı çekmeden evvel bulunduğun ortamda beyaz bir a4 kağıdın fotoğrafını parlak ışıkta çekip, onu da color balance ayarları altında beyaz referansı olarak gösterirsen renkler daha doğal çıkacaktır, zaten dengesiz çekilmiş fotoğrafı PS de sonradan manipülasyonla dengeye getirmek çok da akıllıca değil gibi geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
onur senin konu araya kaynamış.

dediğin gibi ben de beyaz kağıdı çekerek cwb yaptım ama yinede mavi ve kırmızı da bir sorun var. aslında cloudynights ve jerry nin önerileri hep gri kart yada beyaz bir sayfayı güneş ışığında çekmek ama nedense oturmuyor. bunun photoshop ta kesin bir çözümü vardır ama photoshop a kimse bulaşmak istemiyor :lol: gerçi sedat abi idas lps kullanıyor bildiğim kadarı ile onda da böyle bir sorun var mı bilmiyorum.

müsaadenle sen cevap alamadan ben bir soru sorayım. aklıma takılan bir şey var. modifiye kamera ve cls kullanınca cwb işini ne yapacağız. kamera ile cls nin etkilerini ortadan kaldırmak için cwb yapınca modifiyeden etkilenen kırmızı bandın gece çekimlerinde istediğimiz artan etkisi ortadan kalkmayacak mı? biraz karışık oldu ama anlamışsınızdır :)
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]