Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Kullanıcı avatarı
gönderen Aydın Ünlüsaraç
Galiba burada yabancı arkadaşın yazdıklarında bir hata var.
Galiba da değil.Filitre ile çalışırken fark ettim.Yarın bunu düzeltmek için yazacağım.
Sevgiler.

Edit : Link setting işaretliyken RGB ayarları üstüste gelmiyor,
işaret olmadığı zaman manuel olarak getiriliyor.
Doğrumu acaba?
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğulcan Temiz
Güven abi eline sağlık,

Yalnız benim bu programda bir sorunum oldu:

Takip sistemim yok ve Andromeda'yı 5sn'lik pozlarda çektim, bir resimde ekranın ortasında, son resimde ekranın üstünde kalıyor doğal olarak. Bunları ortalamaya çalışıyorum ama ortalama işini halledemiyor, Andromeda çizgi olarak çıkıyor. Oysa %10'da 33 tane yıldız buluyor. Acaba nerede hata yapıyorum?
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Oğulcan açıkçası birbirinden o derece kaymış fotorafları istiflemeyi hiç denemedim. Aradaki büyük mesafeden dolayı programın kafası karışıyor olabilir. Şöyle bir şey deneyebilirsin belki. Atıyorum 40 poz çektiysen 40 ını da işlemek yerine ilk 15-20 yi işlemeyi deneyebilirsin.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Aydın Ünlüsaraç yazdı:Galiba burada yabancı arkadaşın yazdıklarında bir hata var.
Galiba da değil.Filitre ile çalışırken fark ettim.Yarın bunu düzeltmek için yazacağım.
Sevgiler.

Edit : Link setting işaretliyken RGB ayarları üstüste gelmiyor,
işaret olmadığı zaman manuel olarak getiriliyor.
Doğrumu acaba?
Aydın abi sanırım bu konuda haklısın. Link setting'i seçince tüm barlar birlikte hareket ediyor. Yazımı bir ara düzeltirim bu şekilde.
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğulcan Temiz
Güven Özkan yazdı:Oğulcan açıkçası birbirinden o derece kaymış fotorafları istiflemeyi hiç denemedim. Aradaki büyük mesafeden dolayı programın kafası karışıyor olabilir. Şöyle bir şey deneyebilirsin belki. Atıyorum 40 poz çektiysen 40 ını da işlemek yerine ilk 15-20 yi işlemeyi deneyebilirsin.
Evet haklıymışın Güven abi, yakın zoomda kaydığı için program ortalayamıyormuş. Uzak çektiklerimde hiç sorun yaşamadı. Bir örneğini yaptım denemelerimde: http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=7372
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Ne güzel bir kaynaktır bu böyle. çok teşekkürler Güven bey. Programı indirdim ve denemeler yapmak istiyorum. Bu işlere alışmak açısından. Birgün teleskop olursa birde bunları öğrenmeye zaman harcamayayım şimdiden çıkartayım bu işleri aradan istiyorum :)
İşlenmemiş güzel çekimler var mı elinizde yada nasıl bir arama yapmalıyım bulmak için.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Gece kameranı tripod üzerine koy ve 10-15 poz çek gökyüzündeki beğendiğin bir noktaya nişan alarak. Pozlar 10 saniye civarı olsun. ISO değerini histograma bakarak ayarla. Al sana işlenecek veri :) Böylece belki de yarın ilk gökyüzü fotoğrafını yayınlarsın Onur :)

http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=6278 başlığındaki bilgiler yardımcı olacaktır :)

Selamlar
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Öyleyimdir :) ama herşeyden önce benim üretip satmaya başladığım bulut ve yağmur filtrelerinden alman gerekecek sanırım :) İstanbulda hava berbat, sen neredesin bilmiyorum, belki orada güzeldir hava :)
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim öztürk
Herkese selam....

DSS'i kullanırken başıma gelen bir sorun hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var. DSS'i kurup hiçbir ayarına dokunmadan ilk çalışmaları istifledim. İyi ya da kötü bir sonuç elde ettim. Sonra biraz araştırma yapıp DSS ayarlarını oynayıp aynı şeyleri tekrar birleştirdiğim de hiçbir görüntü alamadım. Farklı çekimleri istiflemeye de çalıştım ama sonuç yine aynı hiçbirşey çıkmıyor. Sistemin ayarlarını eski haline bile getirsem sonuç yok. Programı sildim. Beta45, Beta47, Beta51 ne varsa yükledim tekrar denedim ama nafile. İstifleme sonunda hiçbir görüntü çıkmıyor. :aah Benim DSLR Sony alfa100 sistemde tanımlı bu arada. Başına böyle bir şey gelen var mı dır? :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Özgür Ünat
Merhaba İbrahim,

"Hiçbir şey çıkmıyor"u açman gerekiyor biraz. DSS'te çıkan görüntüden ziyade, ekranın alt kısmındaki histograma bakmak doğru olacaktır. Histogramda bir takım eğriler görünüyorsa sinyal var ancak ekranda gösterilebilecek şekilde ayarlanması gerekiyor demektir.

Ekran görüntüsü paylaşırsan daha kolay sonuca ulaşırız.

Selamlar,
Özgür
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim öztürk
Özgür merhaba,

Hiçbirşey çıkmıyor derken istifleme sonunda herhangi bir veri, foto, histogram çıkmıyor. İşlemeyi güzelce yapıyor. Hatta; acaba görüntü zemin renginde falan mı çıktı diye star mask ekleyeyim dedim gayri ihtiyari, mask eklenecek veri yok diyor. Kaydedeyim dedim kaydedilecek veri yok diyor. İşlemi defalarca farklı fotoğraf verileri ile denedim olmaz diyor sistem. :D Ama ilk kurduğumda hiçbir ayara dokunmamıştım o zaman bir sonuç vardı ekranda. Bakalım bu gece de araştırmalara deneme yanılmalara devam edecem. Bir şekilde bulacaz onu da yazarım inşallah. :D

Sevgiler

İbrahim
Kullanıcı avatarı
gönderen Yuce Doruk
Güven abi merhaba,
Acaba ben mi bir yerlerde hata yapıyorum bilemiyorum ama DSS'te işlediğim birkaç fotoğraf ekte görüldüğü gibi yarım yamalak çıkıyor. Sizin bahsettiğiniz bütün ayarları aynı şekilde kullanarak yaptığım istifleme benden kaynaklanan bir sebeple hep aynı hatayı veriyor maalesef :) Derin uzay'a giremeden çuvalladık :) Aynı sorunla karşılaşan veya "yahu şunu eksik yapmışsın" diyen bir derin uzaycı abimiz yardımcı olursa çok sevinirim :merhaba
Dosya ekleri
Adsız.jpg
Adsız.jpg (51.61 KiB) 1622 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Yuce bildigim kadariyla bunun bir Beta surumu olacak, onu kullanman lazim. 550D kamerayi onceki versiyon tanimiyor ve kareleri boyle uzatiyordu. DSS de sadece istifleme ve oncesindeki islemleri yapiyorsun. Resim isleme konusunda photohop kullan. Istiflenmis dosyayi 16-bit TIFF olarak kaydedip photoshop'ta isle.
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]