Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
Teşekkür ederiz haber için. Yalnız burda bbc Türkçe'ye iki çift laf söylemeden edemeyeceğim: Satürnün yeni doğan uydusu haberinde Enceladus'un resmini koymadaki amaç nedir? :mrgreen:

Haberde bir paragrafta şöyle deniyor:
Cassini uzay aracının 2016'da yerleşeceği yörünge düzlemindeyken, dar açı kamerasıyla, Satürn'ün en dışındaki A halkasını gösteren ayrıntılı görüntüler gönderebileceği umuluyor. Bu durumda Peggy'ye ne olduğu anlaşılabilir.
Haberden anlaşılıyor ki, uydunun ayrıntılı bir görüntüsü yok. Haberi yazan bu resmin ayrıntılı olduğunu, dar açıyla çekilmiş olduğunu göremiyor mu acaba? :lol: BBC'nin ingilizce versiyonuna baktım, orada fotoğraf doğru. Haberi Türkçe'ye çevirenler, haberin aslındaki resmi koymamakla neyi amaçlıyorlar, çok merak ediyorum. :shock:

http://www.bbc.com/news/science-environment-27056698
Kullanıcı avatarı
gönderen Mustafa Yiğit
Şule Kuzpınarı yazdı:Teşekkür ederiz haber için. Yalnız burda bbc Türkçe'ye iki çift laf söylemeden edemeyeceğim: Satürnün yeni doğan uydusu haberinde Enceladus'un resmini koymadaki amaç nedir? :mrgreen:

Haberde bir paragrafta şöyle deniyor:
Cassini uzay aracının 2016'da yerleşeceği yörünge düzlemindeyken, dar açı kamerasıyla, Satürn'ün en dışındaki A halkasını gösteren ayrıntılı görüntüler gönderebileceği umuluyor. Bu durumda Peggy'ye ne olduğu anlaşılabilir.
Haberden anlaşılıyor ki, uydunun ayrıntılı bir görüntüsü yok. Haberi yazan bu resmin ayrıntılı olduğunu, dar açıyla çekilmiş olduğunu göremiyor mu acaba? :lol: BBC'nin ingilizce versiyonuna baktım, orada fotoğraf doğru. Haberi Türkçe'ye çevirenler, haberin aslındaki resmi koymamakla neyi amaçlıyorlar, çok merak ediyorum. :shock:

http://www.bbc.com/news/science-environment-27056698
:) Kesinlikle haklısınız.. Ben henüz yeni başladığım için dikkatimi çekmemişti ama cidden yaptıkları çok saçma :D
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]