Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
#103517
Haberi dün gördüm, halimize gülsem mi üzülsem mi bilemedim. Üyeliğin gereksiz olduğunu, boşa para kaybı yaratacağını söyleyenler olmuş. Daha ilginci bunu CERN'de çalışan bilim insanları değil de sözüm ona en kaliteli üniversitelerimizden birinin rektörü "Bütün o buluşları can havliyle yaptılar asıl amaçları bizim paramızı almak" şeklinde özetliyor ve devamında tam üye olmaktan vazgeçmenin eşiğine geliniyor. CERN'de çalışan Türk fizikçiler hükümete tam üyeliğin yararlarını anlatan bir mektup yazıyorlar. Gerçekten diyecek hiç bir söz bulamıyorum. Bir yanda "Higgs Bozonu"nun büyük heyecan yaratan keşfi ve yankıları öbür tarafta "onu can havliyle buldular" diyen bir profesör ve üyelik için geri adım atmayın diye mektup yazan BİLİM ADAMLARI...

Umarım birileri çıkar da "biz ne yapıyoruz böyle?" der.

Kaynak:

http://gundem.milliyet.com.tr/-can-havl ... efault.htm

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... egoryID=80
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
#103520
Tam komedi.. Gündemden takip edebildiğim kadarıyla üyeliği istiyoruz ama maddi bedelini getirilerine değer bulmamışız.. Yani maddi olarak külfetli bulmuşuz..

Verilecek para yılda 50 milyon dolar.. Kabaca 100 milyon TL.

2012 bütçesi 385 milyar TL idi.. O bütçe bu sene 400 milyar olacak dersek, CERN'in talep ettiği para yıllık bütçenin % 0.025'i.. Gerçekten büyük külfet..
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]