Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
Konu Nostradamus'a kadar dayanmış ama tepede gökbilim yazıyor.. İlginç bir argüman gerçekten..

Ben 2012'de kıyamet kopacağına inananlar nasıl yaşıyor onu merak ediyorum daha çok. Yani ben buna inanıyor olsam çoktan evimi arabamı satmış, işimi gücümü bırakmış, bir yerde tatil yapıyor olurdum para suyunu çekene dek. Hatta ödemesi 2 yıldan sonra başlayan 100 milyar kredi çekerdim, istediği kadar faiz koysun, banane, oh rahat rahat yaşa..

Bunu gelip de buraya yazanların ise hiçbir şey yapmadklarını biliyorum.. Çünkü bunlar artık modern dinler.. İnanırsınız ama inanmakla kalırsınız, fiiliyata dökmezsiniz. Döksenize fiiliyata? Satsanıza arabayı evi, bassanıza istifayı şirketten? yok onlar ellenmez, çünkü kafada bir soru vardır hep "ya bunlar saçmalıksa, ya evimi sattıktan sonra kıyamet kopmayınca sokakta kalırsam, açlıktan ölürsem".

Gerçek hayatlarınızda uygulamaya dökmenizi engelleyen o "şüpheyi" konu bilimsel düşünceye gelince de ortaya koysanız ya? Yok, konmaz, o zaman keyifli olmuyor.. Bunlara inanmak çok daha keyifli. Yani bir yerde işin bir "hobi" tarafı da var, hobi olarak kıyametin geldiğine inanmak, buna inanmaktan delice bir keyif almak. Milyarlarca insan ölmek üzereyken ve hiçbiri gelen felaketi kabul etmezken dünyanın sonunun geldiğini bilen birkaç akıllıdan biri olarak kalmak.. Tam bir ruh hastalığı..

Biz de burda bilim bilim diyip insanlara iyi niyetimizle bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz..

Konunun misyonu çoktan doldu, konu NASA'nın açıklamasıydı, insanlar okusun diye oturduk saatler harcayıp çevirdik, kimse okumuyor.. Eh madem konu misyonunu doldurdu, o zaman kilitliyorum..

Marduk konuşabileceğiniz tek başlık burasıydı, fikirlerinizi güzelce açıklama fırsatını kaybettiniz, bundan sonra muhtelif başlıklarda Marduk yazısı görürsem düşünmeden sileceğim.

Kilitlendi..
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim