Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
V838'e ait dört resim Hubble'ın sitesinde bulunuyor. Daha doğrusu bu süpernovanın birçok resmi var ama en belirleyici olanı şu: http://hubblesite.org/gallery/album/entire/pr2004010b/

Gökbilim'i bilen az kişşi olduğundan siz bunu bir gezegen olarak kolayca yutturabilirsiniz. Sadece bu değil. Gökyüzünde telekopla bakıldığında o kadar sönük ve küresel bulutsular var ki.ç Bunlardan birinin resmini çekip de yutturabilirsiniz. Bir anda da haberiniz öyle bir hızla yayılır ki. Haber dönüp dolaşıp size geldiğinde haberin doğru oladuğuna siz de inanmaya bailarsınız. Çünkü sizin gibi bu haberi süsleyip püsleyip araya da "bilim adamlarına göre" veya "NASA'ya göre" ibarelerini de koydular mı inanmamak işten bile değil. Ancak bu işi bilenler yanılmaz doğruyu haykırırlar. Ama kime? Bununla kim ilgilenir.

Onur Bey'in çevirisiyle birlikte ben de birkaç kelam ederek Gök Bilgi'de bu haberi yayımladıktan sonra Facebook'a da yazdım ki çok kişiye ulaşsın. E-postayla bildiğim herkese de yolldım.
1. E-postayla bana bir dönüş olmadı.
2. Facebook'ta bu haberi paylaşan veya beğenen sadece üç kişi çıktı ki bunların ^'de Gökbilim'le ilgili arkadaşlar.

Ama Onur Bey'le birliklte bu haberi Marduk'çuları destekler ölçüde ve hatta daha da ileri giderek yayımlasaydık neler olurdu acaba?

Biz insanlar bilinmeze, mucizelere, araştırma yapmadan kafayı salamaya öyle alışkınız ki. Bilimin söylediği doğruları değil söylemediklerini yayıyoruz. Buna da çok kişi inanıyor. Bu dünyayı sürekli ziyaret eden ama bilgili birine denk gelmeyen uzaylılar için geçerli (UFO demek isterdim ama UFO başka birşey), son zamanların tartışması Marduk ve Güneş patlaması masalları da böyle. 2012 geldiğinde birşey olmayacak ama Marduk hikayesi ileri bir tarihe atılacak. Biz de bıkmadan usanmadan bunun yalan olduğunu söyleyeceğiz. Çünkü işimizin bir parçası (en azından benim öyle) halkı bilinçlendirmek.

Çevirinin 8. sorusu ilginçti. Gerçekten hem uzaylıları görenlerce hem de bu Mardukçularca (belki aynı kişilerdir, bilmiyorum) çokça dile getirilen bir söylevdir. Efendim ABD hükümeti bunları saklıyor. Yanıt çok güzeldi. Devletin saklaması gereken o kadar çok şey var ki, bunları saklamıyor. Terörist saldırıları gibi. Asıl bu insanları paniğe sürükler değil mi? Çok güzel bie yanıt olmuş. Devamı da güzel. Gökyüzünü profesyonel veya amatörce izleyen binlerce göz varken böylesine büyük bir gezegeni nasılş msaklayacaksınız.

Güneş'in arkasında 3000 yıl duracak, Güneş Onu saklayacak. Öyle ki Dünya dışındaki hiçbir uydu göremeyecek. Sonra Güneş "hadi bakalım" diyecek ve gelipo bize çarpacak. 3000 yılda bir çarptığı gibi.

Çocuk masalları bunlar. Ama inananları da çok. Elimizden geldiğince insanlar okumasalarda, görmek istemeselerde gözlerine bilimin doğrularını sokmalıyız. Bu yüzden Onur Bey doğru bir iş yaptı. Ben doğru bir iş yaptım. Uğur Bey her zaman doğru bir iş yapıyor (Marduk'un resmini çekemese de. :)), biz hepimiz bilimin söylediklerini savunan, zaman zaman eleştiren ama bilimden kopmadan bilimsel eleştiri yapanlar hepimiz doğru yapıyoruz.

"Karanlık Dünyamızı Bilimin Mum Işığı" ile aydınlatmak dileğiyle.
Güneş'in arkasında 3000 yıl duracak, Güneş Onu saklayacak. Öyle ki Dünya dışındaki hiçbir uydu göremeyecek. Sonra Güneş "hadi bakalım" diyecek ve gelipo bize çarpacak. 3000 yılda bir çarptığı gibi.
Ümit hocam merhaba,
Bu Güneş' in arkası nasıl bir şey acaba anlayamadım gitti. Bizim bulunduğumuz açıdan Güneş, bir cismi en çok birkaç saat örtebilir, ya da arkasına saklayabilir. Bizler, yani hepimiz :) Güneşin etrafında döndüğümüz için o arkada kalan şey birkaç saat içinde meydana çıkacaktır. Acaba nereden bakıyorlar da Güneş hep bu cismi saklıyor merak ediyorum.

Selamlar...
Demek ki Dünya döndükçe o gezegende Güneş'in arkasında bizden saklanacak şekilde dönüyor. Ama 3000 yıl sonra ne oluyorsa birden ortaya çıkıp bize çarpıyor. Bu eğlenceli bir film olabilir, bilim kurgu. Ama hayır. Bilim kurgu deyip güzel bilim kurgu öykülerine ve yazarlarına haksızlık etmemeliyim. Bu olsa olsa masal.
Siz ne diyorsunuz!
Kendinize bir de bu şekilde "amatör astronom" diyorsunuz
Bu ne böyle olmayan gezegenlerden söz ediyoruz.
Yeter artik Marduk saçmalığını bitiriyoruz

Bıktım artık bunu duymaktan
Yoruldum artık yalanlamaktan!
Televizyon gazete
Hepsi hikaye
İnanmayın artık
böyle şeylere

IKINDIM IKINDIM şiir bile yazdım bu konu hakkında
ARKADAŞLAR
MARDUK DİYE BİR GEZEGEN YOKTUR!!!
Özgür Can Özüdoğru yazdı:Bıktım artık bunu duymaktan
Yoruldum artık yalanlamaktan!
Televizyon gazete
Hepsi hikaye
İnanmayın artık
böyle şeylere
Kızma Özgürcüm, Jüpiter gibi bizi göktaşlarından koruyan harika bir kalkanımız olduğu sürece kolay kolay başımız belaya girmeyecek. Elbette boyları bir kaç kilometreye varan göktaşları dünya yakınından geçiyor. Ama şu ana kadar önemsenecek derecede olanları bile geçip gittiler...

Zaten bunları amatörler bile artık takip ediyorlar. Başımıza düşecek bir göktaşı olsaydı sanırım bu haber internet vasıtasıyla çok hızlı yayılırdı. Üstelik ESA, NASA, JAXA gibi kurumlar daha hassas bir şekilde göktaşlarının yörüngelerini hesaplayabiliyorlar.

Göktaşları henüz bize önemli derecede yaklaşmadan bir süre uzaktan tespit ve takip ediliyor. Sonra yörünge eğriler şak diye ortaya çıkıyor. Ay, dünya ve öteki gökcisimlerinin etki ettiği kuvvetleri de hesaba katınca ne olacağı tıpkı takvimlere yazdığımız önemli kutlamalar gibi biliniyor.

Farzedelim hesapların neticesi alehimize. Bu durumda bunun saklanması gibi mantıksızlık olamaz. Vakit kaybetmeden açıklanıp tedbirler alınır. Örneğin tedbirlerden biri dünyadan göktaşına giden bir takım füzeler görülür. Gerçi bunun göktaşını parçalara ayırıp hesaplanması güç belalara yol açacağı biliniyor. Ama bence hazırlıklıyız!

Hatırladığınız mı; Tempel-1 diye bir kuyrukluyıldız vardı! NASA ona güdümlü bir başlık göndermişti. Ortaya çıkan neticeler incelendi ve mutlaka eylem planlarını etkileyen sonuçlar çıktı. İnsanoğlu hala araştırıyor ve keşfediyor. Emin olun böyle bir şey olduğunda hepimiz çok önceden bileceğiz ve hepberaber izleyeceğiz.

Falcılık artık 'demode' olmadı mı yahu !!!
gönderen kemal kaya
foton kuşağı yasakmı? yasak değilse yalanmı?
yalansa yalan olduğuna kanıtın varmı?
En son Onur Atılgan tarafından 10 Mar 2010, 22:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi. Sebep: Tüm başlık altında gereksiz tartışma içeren yazılar silinmiş, bu ifadenin geçtiği yazılar da konuya uygun olacak şekilde kırpılmıştır.
Foton kuşağına gelince, bu konuda açıklanacak fazla birşey yok, defalarca yazdık çizdik. Pseudo-science, yani nasıl çevriliyor bilmiyorum, "sahte bilimin" iddialarına burada yer yok. Burada Marduk yok, ufo yok, foton kuşağı yok, bilimsel olmayan fakat bilimselmiş gibi pazarlanıp duran saçmalıklara burada yer yok.
En son Onur Atılgan tarafından 10 Mar 2010, 22:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi. Sebep: Tüm başlık altında gereksiz tartışma içeren yazılar silinmiş, bu ifadenin geçtiği yazılar da konuya uygun olacak şekilde kırpılmıştır.
Kısaca özetleyelim:

Bir iddiada bulunuyorsanız bunun kanıtlarını da ortaya koymalısınız, bilmiyorsanız veya kararsızsanız bunları mesajlarınızda belli edersiniz, bilenler bilgilerini paylaşır. Karşı cevapların verildiği sorular tekrar tekrar sorulmaz. Bende Müslümanım ve dini terimler beni hiç ama hiç rahatsız etmez, ancak Allah fizik kurallarını yaratmış, bunlardan kanıtlar bulabilmek mümkünken direkt -bu budur- cinsinden yazmamalı.

Lütfen bu sert havayı dindirin. Marduk içinde acelemiz yok, kanıtınız, araştırmanız vs varsa bunları paylaşın bunların üzerinde konuşalım.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]