Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
Bu tam bir İNANÇTIR. Hatta inanç hezeyanıdır. Hiç bir kanıt delil yoktur. Garip şeyler öne sürülür ve kişiler buna inanırlar. Burçlara, dinlere inanmak gibi, daha modern bir uğraşıdır bu sadece. Olayın bir çoğu mitolojileştirilmiştir. Bunada modern mitoloji diyelim. (garip garip uzaylı tipleri tasvir edilir falan) Cinler, Orclar ne kadar gerçekse Grilerde o kadar gerçektir...
insanlar hala bu tip şeylere inanarak tatmin oluyorlar ya Hayret :aah

Birde, tek anlamadığım nokta dünyada bunca bilim insanı uzayda yaşam ararken, neden böylesine heyecan verici bir durumu görmezden gelsinler. Bunca bilim insanı kafasızmı?
Bu durum bilim insanları için heyecan vericidir yalnız bilim insanları kanıt bulmadan hislerine dayanarak uzayda yalnız değiliz gibisinden açıkmalamalar yapmazlar ve evrende yalnız olup olmadığımız konusunu da hala araştırmaktadırlar. Şu açıktır ki evrende yalnız olup olmadığımız ciddi bir araştırma konusudur ve titiz çalışma ister aynı anda da kolayca manipule edilecek ve sulandırılabilecek bir konudur.
Aslına bakarsanız evrende yalnız olduğumuza inanan tek bir gökbilimci olduğunu sanmıyorum. Ancak buraya gelmeleri ise tamamen ayrı bir konu. Onlar buna doğal olarak inanmıyorlar. Cünkü kanıt yok. Ufocularsa antik bir çizimdeki yada heykelcikteki herhangi bir şeyi kanıt olarak kullanabiliyorlar. Bu tip Hislere ve sezgilere dayanılarak yapılan varsayımlarsa bence bir tür dinsel tatmin.

History channelda her gün yarım akıllı bir ufo avcısını izliyorum (zeki olan ufo avcılarıda var) Bence bir takım ülkeler politik yada sosyal sebeplerle bu tip hurafeleri medya yoluyla pompalıyorlar (''bence'' hurafe).

Gecenlerde uzaylılarla Amerikanın hibrit bir uzay gemisi geliştirdiğini zırvalayacak kadar aklı gidik arkadaş.
http://www.history.com/shows/ufo-hunter ... ill-birnes

yada
Resim

Malesef uzaylılarla ilgili yapabileceğimiz en iyi şey tahmin yürütmek ve hayal kurmak. Yada yıldızlara bakmak.....
Geçen ay kpss denemelerinden birinde türkiyedeki astronomi merkezinin adı diye çıktı sirius. Bende merak edip internetten haktan beyin bi kanaldaki programını izledim. Uzaylılar konusu ilgimi çekmiş olsada toplantıları esnasında ufoların biranın üzerinde uçtuğunu falan söyleyince kapadım. Bilimsellikten uzak gibi geldi bana.
pocahontas yazdı:Geçen ay kpss denemelerinden birinde türkiyedeki astronomi merkezinin adı diye çıktı sirius. Bende merak edip internetten haktan beyin bi kanaldaki programını izledim. Uzaylılar konusu ilgimi çekmiş olsada toplantıları esnasında ufoların biranın üzerinde uçtuğunu falan söyleyince kapadım. Bilimsellikten uzak gibi geldi bana.
KPSS denemelerinde gerçekten astronomi merkezi diye mi geçiyor bu zırvalık? Allah'ım ne günlere kaldık. Bu insanlar astronominin a'sını bile bilmez. Zaten işleri de araştırma falan değil. İşleri güçleri uzaylılar var goygoyu yapmak. Bilim bunlara kalsaydı soyumuz tükenmişti.
Dünya dışı canlılardan "vahiy" aldığını iddia edenler mi istersiniz, o "vahiy"ler bilgisayara inerken bilgisayarın üzerini örtüyle kapatıp insanları kandıranlar mı istersiniz...Çok değişik çeşitleri var bu sahtekârlıkların. Kendi içlerinde dinleri (!), tarikatları bile var. İnsanoğlunun huyudur bilimsel olana sırt çevirip şarlatanlığı hayranlıkla alkışlamak.

Madalyonun diğer yüzünde de bu işten çıkar sağlayanlar var ki bu da bireysel çalışan ve derdi insanları sömürüp para kazanmak olanlardan tutun, insanları kurmaya çalıştıkları sahte düzen uğruna bir şeylere inandırmaya çalışıp, bu iş için dünya kadar para harcayan üst düzey mevkilere kadar geniş bir yelpaze. Konumuz gök bilimi olduğundan işin politik (ve ona bağlı olarak dinî) kısmını geçiyorum (Zaten bu UFO olaylarının neden bu kadar gözümüze sokulmaya çalışıldığını merak edenler işin o kısmından da haberdardır kesinlikle). O yüzden lafı kısa keserek, bu olayları en az astroloji kadar saçma bulduğumu söylemekle yetineceğim.

Umarım aklın tüm saçmalıkların önüne geçtiği günleri de görürüz ileride
:roll:
Güzel Soru Taktir Ediyorum Haktan Akdoğan Ve Erhan Kolbaşıyı Size Kısaca Anlatmak isterim Kendileri Benim Gözümden Düşmüş 2 insan Dünya Dışı Yaşam Formlarını Bildikleri Seyler Hakkında Cok Bilgiye Sahiptirler Ancak Onlarda NASA Gibi Bazı Seylerı Gızlemeyı ıyı Ogrenmısler Kendılerıne Meslek Edınmısler Aynı Zamanda Kendılerının Bır Menfaat Ve Ün Pesınde Kostuklarını Soleyebılırım Aslında Bu 2 Şahsı Cok Yakından Tanıdıgımdan Dolayı Bu Acıklamayı Yapıyorum quantum Enerji Ve Kozmik Bilgiler Aynı Zamanda Dünya Dısı Varlıklar Muzesı Ve Erhan Kolbasının Cıkardıgı Kıtap Sayesınde Baya Bır Para Kaldırıyolar Adamlar Sankı '' Bu ınsanlar Keriz Nesine Lazım Uzayı Ogrenmek '' Der Gıbı Alaycı Tavırlar Sergılıyorlar Sirius Ufo Araştırma Merkezı Resmı Kayıtlarda Yok bıle Kendılerınce Bır Kumpas Kurmuslar Bazı Bunlara ınanan ınsanlar Uzerınden Prım Yapanlara Denir
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9