UZAY ÇOBANLARI DERGİSİ // ŞUBAT: 2011 - SAYI 3

Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
Kullanıcı avatarı
Harun ŞAHİN
İlgi düzeyi: Meslek ve Satıcı
Teşekkür etti: 0
İletişim:

Mesaj gönderen Harun ŞAHİN »

Genç kardeşlerim
yaptıklarınız gerçekten çok güzel
malesef bir kişi bir şey yaptığında beğenmeyen tenkit eden tadınızı kaçıran çıkacaktır bende zaman zaman bu tip şeyler nedeni ile bir çok işten soğudum
ama biraz düşünün siz bu işe gönül vermiş ve ortaya olmayan birşey çıkarmışsınız bu yazılanları sakın tenkit olarak algılamayın sizi hırslandırsın bir büyüğünüz size bir şey söylerse biraz düşünüp sakince karar verin boyutlarını inceleyin yaşca sizden büyük birisi bir konuda size fikir verirse kızmayıp onun tecrübesinden yararlanın ama kötü bir niyet sezerseniz anlayınki doğu bir iş yapmışsınız kendisi yapamadığı için size biraz kaba olacak ama çamur atmıştır
ama burda çamur atma gibi bir konu asla yok size aslında faydalı olmuş büyüklerinizin tavsiyesi olarak görüyorum
Özgür hatırlarsan son sohbetimizde biraz bilgi alışverişi yapmıştık yapıcı olalım demiştim kesip atmayalım

kendi fikrim

bence konunun altına bu yazdı şu yazdı demeyin
başka kaynaktan aldıysanız bence ekleyin(uzay çobanları dışındakileri için diyorum)
yazı karakterini düzeltmek zor olmaz ise düzeltin
unutmayın rakipler kaliteyi arttırır rakipleriniz sizin büyüklerinizdir(büyüklerinizi geçinki sizin küçükleriniz sizi geçsin bayrak daha ileri taşınsın)
hepinizi tebrik ediyorum çok başarılı yaratıcısınız başka yenilikler bekliyoruz
http://www.garantisite.com Konus Celestron Meade Teleskop Dürbün Satışı Ve Yedekleri Yeşil Lazer Ve Hobi Ürünleri Sorularınızı Sitemizdeki İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ Bölümünden Atınız Özel Mesaj Atmayınız Hattımızı Çaldırın Biz Sizi Ararız 0533 710 0000
Kullanıcı avatarı
basak demirel
İlgi düzeyi: merak

Mesaj gönderen basak demirel »

Elinize sağlık... Durmak yok devam... Çok güzel işler yapıyorsunuz merak etmeyin... iyiki varsınız...
Sunay İbryamov

Mesaj gönderen Sunay İbryamov »

Konuyla ilgili bir kaç satır da ben yazmak isterim.

Uzay Çobanları başlığı altında toplanmış olan genç astronomi sevenlerin hazırladığı yazıları içeren "Uzay Çobanları" dergisi tamamen Astronomi'yi popülazire etmek için çıkarılan bir dergidir. Dergiyi çıkaranlar daha yolun başındadır, tabi ki öğrenecek daha çok şey var.
Bu dergi profesyonel astronomi bilim dergisi değildir, hangi yazıyı kimin yazdığının gösterilmesi şart değildir, o yazının zaten Uzay Çobanları üyesi veya üyeleri tarafından hazırlandığı bilinir.
Yazıların altına kaynak belirtilirse güzel olur, bu orjinal makalenin bulunduğu site veya kitap olabilir. Yazıyı kendiniz hazırlıyorsanız, illa çok referans bulmalıyım diye vaktinizi de kaybetmeyin, bazen bütün aradığınız bilgileri bir kitaptada bulabilirsiniz. Bilimsel makale yazıyorsanız o zaman ne kadar çok Referans kullanırsanız o kadar güzel olur.
Her makalenin altına kısa bir paragraf yazmak (Abstract) bilimsel makalelerde yapılır. Diğer yazılarda olmasa da olur.
Uzay Çobanları'nın öğrenci olduklarınıda unutmayalım. Ders, sınavlar derken, vakitlerinden ayırıp dergiyi hazırlıyorlar. Biri birşey yapmaya başladığında beğenmeyen, eleştiren çok olur. Eleştiriden daha çok onlara yardım etmeyi önermeliyiz. Şunun şöyle yapılması lazım, yok bunun böyle yapılması lazım dersek, onları yapmak için kendini zorunlu hissederler, dergiyi hazırlarken aldıkları keyif kaçar.

Sevgiler...
Kullanıcı avatarı
Oguz Ucak
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Oguz Ucak »

Uzay Çobanları ve gayet başarılı bir dergi! Bilimsel anlamda doyurcu.Bize düşen destek vermek ve devamını beklemek..TEBRİKLER!
Dehanın 10'da 1'i yetenek,10'da 9'u çalışmaktır.
Kullanıcı avatarı
Berke Bora Mutafoglu
İlgi düzeyi: Merak+Hobi

Mesaj gönderen Berke Bora Mutafoglu »

Tebrikler arkadaşlar.. İnşallah daha nice sayılar görürüz:)..
Kullanıcı avatarı
Özgür Can Özüdoğru
İlgi düzeyi: hobi

Mesaj gönderen Özgür Can Özüdoğru »

Size düşen yalnızca destek vermek değil, katılmaktır arkadaşlar. Yarınki toplantımıza bekleriz
http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php ... 192#p80192
12x50 dürbün / Celesteron Upclose 20x50 / DANUBİA MARS 60 700mm teleskop
UZAY ÇOBANLARI

“Dergi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir