Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
Genç kardeşlerim
yaptıklarınız gerçekten çok güzel
malesef bir kişi bir şey yaptığında beğenmeyen tenkit eden tadınızı kaçıran çıkacaktır bende zaman zaman bu tip şeyler nedeni ile bir çok işten soğudum
ama biraz düşünün siz bu işe gönül vermiş ve ortaya olmayan birşey çıkarmışsınız bu yazılanları sakın tenkit olarak algılamayın sizi hırslandırsın bir büyüğünüz size bir şey söylerse biraz düşünüp sakince karar verin boyutlarını inceleyin yaşca sizden büyük birisi bir konuda size fikir verirse kızmayıp onun tecrübesinden yararlanın ama kötü bir niyet sezerseniz anlayınki doğu bir iş yapmışsınız kendisi yapamadığı için size biraz kaba olacak ama çamur atmıştır
ama burda çamur atma gibi bir konu asla yok size aslında faydalı olmuş büyüklerinizin tavsiyesi olarak görüyorum
Özgür hatırlarsan son sohbetimizde biraz bilgi alışverişi yapmıştık yapıcı olalım demiştim kesip atmayalım

kendi fikrim

bence konunun altına bu yazdı şu yazdı demeyin
başka kaynaktan aldıysanız bence ekleyin(uzay çobanları dışındakileri için diyorum)
yazı karakterini düzeltmek zor olmaz ise düzeltin
unutmayın rakipler kaliteyi arttırır rakipleriniz sizin büyüklerinizdir(büyüklerinizi geçinki sizin küçükleriniz sizi geçsin bayrak daha ileri taşınsın)
hepinizi tebrik ediyorum çok başarılı yaratıcısınız başka yenilikler bekliyoruz
gönderen Sunay İbryamov
Konuyla ilgili bir kaç satır da ben yazmak isterim.

Uzay Çobanları başlığı altında toplanmış olan genç astronomi sevenlerin hazırladığı yazıları içeren "Uzay Çobanları" dergisi tamamen Astronomi'yi popülazire etmek için çıkarılan bir dergidir. Dergiyi çıkaranlar daha yolun başındadır, tabi ki öğrenecek daha çok şey var.
Bu dergi profesyonel astronomi bilim dergisi değildir, hangi yazıyı kimin yazdığının gösterilmesi şart değildir, o yazının zaten Uzay Çobanları üyesi veya üyeleri tarafından hazırlandığı bilinir.
Yazıların altına kaynak belirtilirse güzel olur, bu orjinal makalenin bulunduğu site veya kitap olabilir. Yazıyı kendiniz hazırlıyorsanız, illa çok referans bulmalıyım diye vaktinizi de kaybetmeyin, bazen bütün aradığınız bilgileri bir kitaptada bulabilirsiniz. Bilimsel makale yazıyorsanız o zaman ne kadar çok Referans kullanırsanız o kadar güzel olur.
Her makalenin altına kısa bir paragraf yazmak (Abstract) bilimsel makalelerde yapılır. Diğer yazılarda olmasa da olur.
Uzay Çobanları'nın öğrenci olduklarınıda unutmayalım. Ders, sınavlar derken, vakitlerinden ayırıp dergiyi hazırlıyorlar. Biri birşey yapmaya başladığında beğenmeyen, eleştiren çok olur. Eleştiriden daha çok onlara yardım etmeyi önermeliyiz. Şunun şöyle yapılması lazım, yok bunun böyle yapılması lazım dersek, onları yapmak için kendini zorunlu hissederler, dergiyi hazırlarken aldıkları keyif kaçar.

Sevgiler...
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]