Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
OOO
Anıl kardeşim çok şanslısın uzağı göremessende yakını bayağı net görüceksin :D

UZAY ÇOBANLARI OLARAK sana çok teşekkür ederiz Harun abi yarışmaya teşvik ediyorsun. Tek bir kişi cevap atmıştı oda Anıldı :D
SinanGozcu yazdı:OOO

UZAY ÇOBANLARI OLARAK sana çok teşekkür ederiz Harun abi yarışmaya teşvik ediyorsun. Tek bir kişi cevap atmıştı oda Anıldı :D
Sevgili Sinan artık sorulara daha ilgili ve daha takipci olacağız
umarım öyle olur ellerinize sağlık :)
Harun ŞAHİN yazdı:
SinanGozcu yazdı:OOO

Sevgili Sinan artık sorulara daha ilgili ve daha takipci olacağız
umarım öyle olur ellerinize sağlık :)
Burak Kıyafetin harika :merhaba
Evet öyle gerçekten de Oğulcan. Sitene baktım da fotoğrafların çok güzel. İnan bayağı inceledim de yani profesyonel bunlar haberin olsun...

Tekrar teşekkürler.
Teşekkür ederim Burak Bey. Bu alanda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Teleskobum olunca güzel çekerim. :P
Merhaba uzay çobanları ellerinize sağlık güzel bir iş çıkarmışsınız benimde ufak bir katkım olsun ANIL ŞEN soruya doğru cevap verdiğin için konus 3706 cep mikroskopu kazandın beni 0549 240 0000 dan ara veya adres için info@garantisite.com a mesaj atarsan hediyeni yollayalım
Bu bonkörlüğe ve süperliğe :tac
Harun ŞAHİN yazdı:Merhaba uzay çobanları ellerinize sağlık güzel bir iş çıkarmışsınız benimde ufak bir katkım olsun ANIL ŞEN soruya doğru cevap verdiğin için :merhaba konus 3706 cep mikroskopu kazandın beni 0549 240 0000 dan ara veya adres için info@garantisite.com a mesaj atarsan hediyeni yollayalım
http://www.garantisite.com/El-Mikroskop ... R-122.html
Resim
Hediye için ve teşvik edici çalışmalarınızdan ötürü teşekkürler...
gönderen Ömer Sözer
Sunay İbryamov yazdı:Tebrikler Uzay Çobanları! Bu ay ki derginizde çok güzel olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Sunay abi biz de sana çok teşekkür ediyoruz, bizi kırmayıp 2 aydır çok güzel yazılar hazırlıyorsun.

Ayrıca Sayın Uğur İkizler'e ve Harun Şahin'e de çok teşekkürler, sayenizde dergimiz renkleniyor.
Ömer Sözer yazdı:
Sunay İbryamov yazdı:Tebrikler Uzay Çobanları! Bu ay ki derginizde çok güzel olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Sunay abi biz de sana çok teşekkür ediyoruz, bizi kırmayıp 2 aydır çok güzel yazılar hazırlıyorsun.

Ayrıca Sayın Uğur İkizler'e ve Harun Şahin'e de çok teşekkürler, sayenizde dergimiz renkleniyor.
Kesinlikle doğru! Yaşasın hepinize!
Merhaba arkadaşlar
bu gün Anıl'ın hediyesi sürat kargo ile yollandı güle güle kullansın dergide emeği geçen arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim
Dergi hakkında Ruha USLU ve Radyo Astronom Umut YILDIZ'ın yorumları şu şekildedir. Bilginize.
Ruha USLU yazdı:
Dergi güzel olmuş elinize sağlık. Ancak;

- Hangi yazıyı kimin yazdığı,
- Yazıların altında alıntı, referans ve kaynaklar belirtilmemiş.
- Standart bir font yapısı kullanılmamış,
- Çevirilerde Google çevirileri düzeltilmemiş ve çoğu yerde anlam bozulmuş

bilgin olsun.
Umut YILDIZ yazdı:
Merhaba Ogulcan,

Bende merak ediyordum, bir dergiden bahsediliyor ama bu dergi nedir diye, sonunda okuma firsati buldum. Gercekten cok guzel bir baslangic yapmissin, tebrik ederim. Ruha Bey'in bir onceki mailinde soylediklerine katiliyorum, derginin gayet guzel bir baslangici var ama daha bayagi yol katetmesi gerekiyor.

Gelecek dergileriniz icin Ruha Bey'in onerilerine ek olarak;

- Oncelikle butun dergiyi resim olarak basmaya gerek yok, yazilar da resim haline getirildiginden dolayi dosya boyutu cok buyuk.

- Referenslar cok onemli, onlari biryerlerden cevirmissin ama ceviri yaptigin ozgun makaleyi vermemissin. Eger yazi ceviri ise onu mutlaka altina link olarak ver. Eger makaleyi kendin yaziyorsan hangi kaynaklardan faydalandiysan hepsini altina yazman gerekiyor. Referanslar cok oldu diye endise etme, ne kadar cok olursa o kadar guzel olur. (...)

- Imla kurallari da onemli, ornegin nokta veya virgulden sonra mutlaka bosluk birakilmali. Bunun yaninda bu kadar buyuk font kullanmaya gerek yok, 11, 12pt yeterli.

- Makalede ilgi cekici bir baslik altina kisa bir paragraf, bu makaleyi okuyunca ne ogrenecegimizi bastan belirten kucuk bir ozet yazmalisin (belki birkac satir). Ilk paragrafi okuyan, makaleyi okuyup okumayacagina buradan karar vermeli.

- (...)

- Yazmayi marketteki urunler gibi dusunun, eger urun kaliteli ise musteri alir. Yaziniz kaliteli ise okunur!

Iyi calismalar,

Umut
gönderen Ömer Sözer
Merhaba

Benim düşünceme göre bu kadar ayrıntı hepimizi yorar ve bizi bu işten soğutur. Ben amacımızı gayet iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum. Unutmayalım ki biz bu işi gönüllü olarak yapıyoruz ve bunu yapmaktan zevk duyuyoruz. Yani değerlendirme yaparken diğer profesyonel dergilerle bir tutmamak lazım.

Bu dergiyi çıkarmamızdaki asıl amaç insanlara birşeyler katabilmek, bazı konular hakkında bilgiler vermek. Ayrıntılara fazla takılmamak lazım. Eğer burada yazılan eleştirilerin hepsini düzeltmeye çalışırsak (bu noktada kendi adıma söylüyorum) bu iş bizlerin eğlenerek yaptığı, yapmaktan hoşnutluk duyduğu bir iş olmaktan çıkıp üzerimizdeki bir yük olmaya başlar.

Açıkçası buradaki eleştirilerin çoğu daha önce aklıma gelen şeyler ancak bunları bir sonraki sayıda şahsen dikkate almayı düşünmüyorum. Eğer biri çıkıp derginin sonraki sayılarında ben bu eleştirileri dikkate alarak dosyaları birleştiririm ve tasarımı yaparım derse görevimi seve seve devredebilirim.

Yine de tavsiyeler için teşekkürler.
Ruha hocamızın bir sualini şöyle yanıtlamak istiyorum;

"- Hangi yazıyı kimin yazdığı,"

İlk iki sayımızda bunu yaptık, bu sefer bilinçli olarak yalnızca görev alanları yazdık. Çünkü burada önemli olan kişiler değil, ana grup olan Uzay Çobanları dikkate alınmalı.
Biz öyle düşünüyoruz...
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]