Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
Daha önce dergi çıkartacağımızı forumda belirtmiştik, şimdiyse dergimizi çıkartmanın sevinci içerisindeyiz.
İşte ilk sayımız, bir çeşit "Beta" diyebiliriz. Bundan doolayı biraz geç çıktı.
Tamamen Uzay Çobanları Üyeleri tarafından* hazırlanmıştır..

İşte kapağımız..
Resim

Dergiyi buradan indirebilirsiniz

* Harun Şahin hariç
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Bütün yazıları teker teker inceledim çok güzel olmuş.. (UÇ) üyesi olmaktan gurur duyuyorum sokakta kim ne derse desin
herzaman uzay sevdalısıyız.
BURAK ABİNİN DEYİMİYLE : En güzel karşınızdaki insan kim olursa olsun değerlerine ve yaşam biçimlerine karşı saygılı olmak ve yapabiliyorsanız MİKROBU ONADA BULAŞTIRMAK Yazın eminimki gökbilim kamplarına katılacak kişilerin sayısı artacaktır...
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Yok canım :D da ne desemki ? güzel bir ad bulmak lazım böyle işkenceye götüryomuşuz gibi oluyor :D
Bu arada bilim teknikle irtibata geçtim yazı işleriyle dedimki ;Merhabalar.
Öncelikle bilim ve teknik dergisini çok beyendiğimi söyleyerek başlamak istiyorum.
Benim bir önerim olacaktı , bence bilim teknik dergisinde artık amatör gökbilimcilerede bir yazı köşesi ayrılmasını istiyorum.
Yani şunu söylemek istiyorum; amatör gençler olsun çocuklar olsun her ay çıkıyor ne de olsa dergi her ay belirli bir konu belirlenir ve ya
yazıyı yazıcak kişi konuyu belirler bu şekilde bir köşe amatörlerede ayrılsa bence derginin okuma zevki daha fazla artar bu konular fizik, kimya , biyoloji olur... Tabiki benim ilgi alanım uzay derin uzay cisimleri olsun gezegenler olsun. Bu konularla ilgili bir köşe amatörlere ayrılırsa çok iyi olur.
CEVAP ;
Merhaba,
Dergimize ilginiz için teşekkür ederiz.
Amatör gökbilimciler için bir köşe ayrılması önerinizi degerlendirecegiz. Son iki sayımızda sizin isteğiniz doğrultusunda bir çalışma başlattık. Amatör teleskop yapımı konusunda yazılar yayımlıyoruz. Bu yazılarla amatör gökbilimle uğraşan herkesin kendi teleskopunu yapmasını sağlamak istiyoruz. Teleskoplarımız yapıldıktan sonra da gözlemler yapıp bilgilerimizi paylaşmaya sıra gelecek.
Amatör gökbiliciler için verimli ve iyi bir dönem başlıyor.
İlgi ve katkılarınızın devamını bekliyoruz.
iyi çalışmalar

İnşallah yer verirlerse uzay çobanları olarak bir çalışmaya gireriz.
En son SinanGozcu tarafından 13 Ara 2010, 21:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Gençler elinize sağlık... şimdi indirip okuyacağım hemen. Birşeyler üretmekten daha zevkli birşey yoktur hayatta...ve siz bunu başarmışsınız...
Bir solukta okudum...harika bir çalışma. Hepinizi kutluyorum tekrar.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Mutlaka bu derginin devamı gelecek ancak. bu dergi kırtasiyelerde gazete bayiilerinde yoktur çünkü sanal bir ortamda hazırlanmıs dergı bu site için hazırlandı. Ancak bir sponsor destek cıkarsa neden olmasın çok da iyi olur :D (U.Ç)
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Aslında sponsor için...
Ali Ağaoğluna mı ulaşsak geçen gün pazar süprizi adlı magazin prog. izlerken evini gösteriyordu... dikkatimi ne çekmiş olabilir
teleskobu vardı adamın:D hemen aklıma dank etti zaten ancak kara teleskobuydu mercekliydi çevreyi gözetlemek için almıştır muhtemelen:D yada benim dediğim gibi bilim tekniğin bize destek çıkması gerek bir kaç sayfa bize ayırması gerek bence....
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Bence böyle gayet iyisiniz arkadaşlar. Kendinizi sponsor ya da Bilim Teknik' de 1 sayfa almak gibi hedeflerle sıkmayın. Yaptığınız iş gayet güzel. Zaten artık birçok dergi e-dergi formatına dönüyor. Bakın Bilim Teknik bile e-dergi yapıyor artık.

Bu yüzden bu yolda devam edin derim. İçeriği zenginleştirebilir, görselliği farklılaştırabilir ve bunlar gibi farklar yaratabilirsiniz.

Aynen devam!
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]