Bu kısmın amacı hakkında! Lütfen okuyalım.

Çocuklar/Gençler için Astronomi ve Uzay hakkında bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Çağrı Erdoğdu
Forum Yöneticisi
İlgi düzeyi: Gökbilimci
Teşekkür etti: 1 kez
İletişim:

Bu kısmın amacı hakkında! Lütfen okuyalım.

Mesaj gönderen Çağrı Erdoğdu »

Arkadaşlar bu kısma ihtiyaç duymamızın nedeni; genç arkadaşlarımız için açıklamaların daha anlaşılır bir şekilde yazılması idi. Diğer kategorilerden farkı budur. Lütfen bu konuda anlaşılmayan kelimeler veya karmaşık açıklamalardan kaçınıp daha basite indirerek anlatalım.
Kullanıcı avatarı
Tahir Şaban
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Tahir Şaban »

Haklısınız, daha dikkatli olmam gerekiyor...
Hatice

Mesaj gönderen Hatice »

bencede yaa :( ben foruma söyle bir göz attım hiç birşey anlamadım yaa.! :( kuantum fizigini çok merak ediyorum.anlamaya çalışıyorum ama öyle bir anlatmışsınız ki! bir kelime dahi anlamadım! yaa :D
Kullanıcı avatarı
Ozan Kanbertay

Mesaj gönderen Ozan Kanbertay »

hatice =) yazdı:bencede yaa :( ben foruma söyle bir göz attım hiç birşey anlamadım yaa.! :( kuantum fizigini çok merak ediyorum.anlamaya çalışıyorum ama öyle bir anlatmışsınız ki! bir kelime dahi anlamadım! yaa :D
Üzülme Hatice, bu işlerle uğraşan koca koca fizikçiler bile tam olarak anlayamıyorlar. :)
Kullanıcı avatarı
Çağdaş Çalış
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen Çağdaş Çalış »

Merhaba,
Ozan Kanbertay yazdı:
hatice =) yazdı:bencede yaa :( ben foruma söyle bir göz attım hiç birşey anlamadım yaa.! :( kuantum fizigini çok merak ediyorum.anlamaya çalışıyorum ama öyle bir anlatmışsınız ki! bir kelime dahi anlamadım! yaa :D
Üzülme Hatice, bu işlerle uğraşan koca koca fizikçiler bile tam olarak anlayamıyorlar. :)
Ozan Bey'e katılıyorum.

Hatice bende Samsun'da ikamet ediyorum. Kaç yaşındasın bilmiyorum. Eğer okuyorsan öğretmenini kandırıp bir gün OMÜ Gözlemevini ziyarete gelebilirsiniz. İletişim bilgilerine ulaşbileceğin adres şu:

http://gozlemevi.omu.edu.tr/iletisim.html

Oraya geldiğinizde gökbilimi ile ilgili bir çok öğrenme ve teleskopla gözlem yapma şansına sahip olabilirsin.

Şimdilik hoşçakal....
Hatice

Mesaj gönderen Hatice »

Ben volkan hocanın ögrencisiyim. :) oda orda gözlem evinde gözlemler yapıyor.inşallah bizide götürcek birgün.:) gelecegimiz günü iple çekiyorum.
Kullanıcı avatarı
Çağdaş Çalış
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen Çağdaş Çalış »

Merhaba Hatice,

Volkan Hoca'nın öğrencisisin demek. Volkan Hoca çok değerli bir öğretmendir. Benim de öğretmenim sayılır. Biraz daha ısrar et, mutlaka getirecektir :wink:

Not : Forumda isim ve soyisim kullanıyoruz Hatice. Soyisim yazman konusunda ısrar etmeyceğim ama en azından "=)" işsretini silebilirsen forum kurallarımıza uymuş oluruz :wink:

Şimdilik hoşça kal.....
Hatice

Mesaj gönderen Hatice »

Çağdaş Çalış yazdı:Merhaba Hatice,

Volkan Hoca'nın öğrencisisin demek. Volkan Hoca çok değerli bir öğretmendir. Benim de öğretmenim sayılır. Biraz daha ısrar et, mutlaka getirecektir :wink:

Not : Forumda isim ve soyisim kullanıyoruz Hatice. Soyisim yazman konusunda ısrar etmeyceğim ama en azından "=)" işsretini silebilirsen forum kurallarımıza uymuş oluruz :wink:

Şimdilik hoşça kal.....
Evet Volkan hoca benim ve okulum içinde çok degerli ögretmen.Bütün bir okul olarak onu çok seviyoruz.:)Bu gözlemevine gitme işi içinde yeterince ısrar ettim ben :) boş bir zamanı oldugu zaman getirecek bizi.İlginiz için çok teşekkür ederim.
not:gülücük işaretini hemen siliyorum.uyarı için tşkler :)
Hatice

Mesaj gönderen Hatice »

Sonunda geldik gözlemevine.Muhteşem bir gündü,hayatımda dolu,dolu istekli ve böylesine güzel bir ortamda geçirdigim sayılı günlerimden biriydi o gün.Gerçekten orası çok güzel bir yer.Orda oluşan ortamıyla olsun,yapılan bilgi alış-verişleriyle olsun,gerçekten çok güzeldi.İlk defa astronomiye karşı bu kadar ilgimi çekecek olan şeyleri tanıdım.Belkide çogunun ismini bile ilk defa orda duydugum bilgiler edindim.Gerçekten muhteşemdi. :) bundan sonra gözlem evindeyiz sık sık :) arkadaşlarla kararlaştırdık,tekrar yine böyle bir boş günümüzde gelecegiz :) Bu sefer havanın iyi oldugu bir gün gelip gecede biraz kalacagız :) tabi kabul edilirsek :)
herşey için teşekkürler...
Emre Toros
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Emre Toros »

Bu bölümün olduğunu görmekten çok mutlu oldum. Benim gibi başlangıç aşamasında olanların sorularını sorabilecekleri güzel bir bölüm....Hepinize teşekkürler....
Atahan Akgün
İlgi düzeyi: merak
İletişim:

Mesaj gönderen Atahan Akgün »

bu sitedenin amacı ve hedefi büyük bence ileride büyük bir site olacak.
nuri aydemir
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen nuri aydemir »

Bu bölüm çok gerekli bölüm çünkü insanlar önceden astronomiyle uğraşırlarsa daha iyiy olacaktır etrafımızdan görüyoruz çocukken bu türişlere başlamıyanları "boş işlerle uğraşma" diyorlar çok sinir oluyorum.Bizim bilimde biraz geri kalammızın sebebide bu!
Ezgi Erkan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Ezgi Erkan »

Bencede bu başlık iyi olmuş :D .Bende çoğu kişi gibi diğer başlıklarda birçok şeyi anlamış sayılmam. Ama inşallah ilerde daha iyi bir gözlemci olacağım (: . Bu arada site de çok güzel olmuş ellerinize sağlık. (=
Kullanıcı avatarı
Özgür Can Özüdoğru
İlgi düzeyi: hobi

Mesaj gönderen Özgür Can Özüdoğru »

Böyle bir bölüme ihtiyaç vardı,
Teşekkür ederiz Çağrı ağabey.. :merhaba :D
dogukan nebioglu
İlgi düzeyi: Hobi,merak

Mesaj gönderen dogukan nebioglu »

bence böyle yazması daha mantıklı biz göknilimi merak ediyorsak bilmediğimiz kelimleri terimleri araştırırız zaten internet diye birşey var anlaşılmaz[aslında anlaşılır] metni anlaşılır hale getirebiliriz

“Gökbilim ve Uzay” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir