Gökbilim

Çocuklar/Gençler için Astronomi ve Uzay hakkında bilgiler.
gönderen AgorNN
#122718
Selamlar, ben 16 yaşında bir lise 2. sınıf öğrencisiyim ve uzay olsun gök cisimleri olsun bunlara karşı beslediğim sempati yıllardı var aslında içime. Sadece bir sempati değil aslında.Neyse işte beriden beri gelen öyle Youtube'den vs. yerlerden videolar, belgeseller izlerim hep, çok merak ediyorum uzayı. Aslında astronomi bilgimin bir amatör seviyesinde olabileceğini düşünüyorum.Hatta hayalim bir kozmolog olmak.
Her neyse bu astronomi öğrenimine sistematik olarak girmek istiyorum.Nereden başlamalı, nelere dikkat etmeli, nerelerde araştırmalıyım? Takım yıldızlarını ezberlemeli miyim? Kısaca sizden astronomi öğrenimimi nasıl yapmalıyım onu soruyorum ve yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler.
gönderen Şule Kuzpınarı
#122722
Merhaba Agor,

Sana nerden nasıl öğrenebileceğini söyleyecek profesyonellikte astronomi bilgim yok. Bir amatör olarak ilk tavsiyem öncelikli olarak gözlemsel astronomiye mi teorik astronomiye yoğunlaşmak istediğine karar vermelisin. Forumu iyice gözden geçirmek bu kararı vermeni kolaylaştıracaktır. Forumu incelediğinde göreceksin ki, soracağın pek çok soru daha önce sorulmuş.

Takım yıldızlarını ezberleme meselesine gelince, bir çoğunu zamanla öğrenirsin zaten. Sen gökyüzünü gözlemlemeye devam et, takım yıldızları gökyüzünde yolunu bulmanı sağlayacak yol levhaları gibidir. O yollardan ne kadar çok geçersen, levhalar o kadar aklında kalacaktır. Demem o ki, ezber değil deneyim daha yerinde olur.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]