Gokbilim.com tanışma ortamı.
gönderen harazmi
Merhabalar Lizer F36070 teleskobumla Satürn, Neptün gibi gezegenlere bakarken hangi lensleri kullanırsam mesela Satürn'ün uyduların görebilirim?
20MM, 60MM, Barlow ve Erecting bulunuyor
Satürn sonrası gezegenleri çok iyi bir teleskopla bile görmeniz çok zor. Teleskobun açıklığı 70 mm imiş. Zannediyorum Satürnü görmeniz lazım ama teleskobun kalitesine göre de değişebilir tabi. 6 mm lik merceğin çok iyi sonuç vereceğini düşünmüyorum, açıklık çok fazla değil çünkü. Ben 90 mm açıklıktaki bir teleskopta 9 mm lik mercekle bile her zaman çok iyi sonuç alamıyorum. Siz bu teleskopla en iyi sonucu 20 mm ile alırsınız.
Şule Kuzpınarı yazdı:Satürn sonrası gezegenleri çok iyi bir teleskopla bile görmeniz çok zor. Teleskobun açıklığı 70 mm imiş. Zannediyorum Satürnü görmeniz lazım ama teleskobun kalitesine göre de değişebilir tabi. 6 mm lik merceğin çok iyi sonuç vereceğini düşünmüyorum, açıklık çok fazla değil çünkü. Ben 90 mm açıklıktaki bir teleskopta 9 mm lik mercekle bile her zaman çok iyi sonuç alamıyorum. Siz bu teleskopla en iyi sonucu 20 mm ile alırsınız.
Teşekkürler, peki Ay haricinde hangi gezegenleri gözlemleme imkanım var şuan elimdeki teleskop ile?
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]