Gokbilim.com tanışma ortamı.
gönderen Hasan Can Açıkgöz
Arda'nın yazdığı Beni Ay'a Uçur'u hepinize tavsiye ederim.Çocukça gelebilir ama çok güzel bir film.
En son Hasan Can Açıkgöz tarafından 20 Tem 2011, 13:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Hazır Güneş gündemimizde bu aralar, izlenmesi gereken filmlerden biri;

Gün Işığı;

IMDB Puanı:7.3 Yönetmen:Danny Boyle (28 gün sonra, 28 hafta sonra gibi efsane filmlerin yönetmeninden)

http://www.sinemalar.com/film/529/Gun-Isigi/

Konusu:

Yıl 2057, insanlık güneşin her geçen gün giderek yok olmasını izlemektedir… Bu insanlığın da yok olması demektir. Dünya’nın son umudu Icarus II adlı bir uzay gemisindeki sekiz kişilik erkek ve kadınlardan oluşan Kaptan Kaneda liderliğindeki ekiptedir. Görevleri güneşi tekrar hareket geçirmesi ve beslemesi beklenen bir nükleer başlığı taşımaktır.
Bu yolculuk sırasında Dünya ile radio bağlantıları kesilir. Ekip bundan 7 yıl once aynı amaçla göreve çıkarılan Icarus I’den değişik sinyaller almaya başlarlar. Yaşadıkları garip bir kaza onları görevlerini bir yana bırakıp hayatları için savaşmak zorunda bırakacaktır. Peki ya hepimizin geleceği...

Resim
"Geleceğe Dönüş"(Back to the future) serisi...İzlemeyenlere kesinlikle öneririm.Muhteşem bir kurguya,akıcılığa sahip bir seri.Bilim kurgu,komedi,macera ne ararsanız var.Bir diğer önereceğim film de "Alien".(Çoğumuzun bildiği Aliens vs Predators'un atası olan film.)Film benim pek hoşuma gitmedi ama IMDB'den hayli yüksek puan almış ve en iyi filmler arasına girmiş.Beğenenler çıkacaktır.Saygılarımla...
StarGate SG-1 (1997-2007 10 sezon) ve StarGate Atlantis (2004-2009 5 Sezon) benim favori dizilerimdir.
Şu an 3. seri olan StarGate Universe (2009-2011) 2. sezonda 10 bölümü yayınlandı ve 10 bölüm sonra bu seride sonlandırılacak malesef.

Ayrıca Stargate'in 3 tane filmi de (Stargate-1994, The Ark Of The Truth-2008 ve Continuum-2008) mevcut.
Şu an ayrıca Stargate Atlantis'in devamı niteliğinde Stargate:Extinction filminin yapım çalışmaları var ancak filmin akibeti ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

İzlemeyen arkadaşlara Stargate serisini şiddetle tavsiye ederim. Benim gökyüzü merakımın en büyük sebebide bu dizidir :)
http://www.imdb.com/title/tt0115571/
Resim

Arkadaşlar The arrival ve Second Arrival(The arrival in 2. filmi) bufilmleri kesinlikle izleyin.Radyo astronomiyle alakalı ve gayet mantıklı olay işleyişi var.Ben bu filmleri çok kez izledim her izlediğimde aynı heyecanla izliyorum.Kesinlikle izleyin tavsiye ederim
biraz aksiyonlu birşeyler isterseniz bende bir kaç tane yazayım.
RED PLANET:KIZIL GEZEGEN
GREEN LANTERN :YEŞİL FENER (2011)
CARGO(2009)
DUNE(1984)
RED FACTİON ORİGİNS(2011)
SERENİTİY(2005)
SİGNS(2002)
arkadaşlar sanırım 1982 - 83 yılları gibi olsa gerek. bir pastaneden dondurma alırken gözüme takılmış beta video da gösterilen bir filmdi..dondurmam klahla buluşup ücretini ödeyene kadar geçen sürede izleyebildiğim :) ama gökyüzüne ve bilim kurguya olan merakımı başlatan bir film di.. evet birçoğunuzun henüz doğmadığı zamanlar :) ama bu filmin adı hakkında bilgisi olan paylaşırsa bulp izlemekbeni çook memnun edecek..izlediğim kısımda aya giden bir astronot ve ayda gördüğ büyük bir kapı vardı..kapının açılışını izleyecek kadar kalamamıştım :)
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]