Gokbilim.com tanışma ortamı.
Kullanıcı avatarı
gönderen Anıl Şen
sanırım "bölüm"le "alan"ı karıştırdın
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
Mustafa Enes yazdı:Ankara Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı

O zaman DTCF'desindir :) Ben de orada arkeoloji okudum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mustafa Enes
Aynen öyle. Daha uzun yıllar da DTCF'de olmaya devam edeceğim gibi görünüyor :)
gönderen tudes0
Uzun süredir hayalini kurduğum boğaziçi fizik bölümünü kazandım.Yapılan onca olumsuz eleştirilere rağmen fizik okuma kararımı değiştirmedim ilerde hangi zorluklarla hayal kırıklıklarıyla karşılaşacam bilmiyorum ama; sanıyom verdiğim en doğru kararımdı ;çünkü benim bu hayatta yapabileceğim en değerli şeyin doğayı anlama çabası olduğuna inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mustafa Enes
tudes0 yazdı:Uzun süredir hayalini kurduğum boğaziçi fizik bölümünü kazandım.Yapılan onca olumsuz eleştirilere rağmen fizik okuma kararımı değiştirmedim ilerde hangi zorluklarla hayal kırıklıklarıyla karşılaşacam bilmiyorum ama; sanıyom verdiğim en doğru kararımdı ;çünkü benim bu hayatta yapabileceğim en değerli şeyin doğayı anlama çabası olduğuna inanıyorum.
Tebrik ederim. Seviyorsan bırakma bölümünü.
Kullanıcı avatarı
gönderen İbrahim Erol
Aslında okunulan bölüm çok bir şey de ifade etmiyor, en iyi üniversiteyi, en iyi bölümleri bitirip, en iyi işlere girip mutlu olamamak da var (örneğin Tıp fakültesi, mühendislik vb. diyebiliriz). Ya da maaşlı çalışıp ilkokul mezunu bir müteahhidin ağzına bakmak var. Kendi işini kurarsın, sonra çeklerin ödenmez, banka faizi yersin, vergi girer vs.

Önemli olan sevdiğin iş. Tabi ki Türkiye şartlarında pozitif bilimler baya sıkıntıntılı, piyasada iş imkanı yok. Beyin göçü istemediğimiz birşey ama git yurtdışına yükseklisansını, doktoranı yap, paşalar gibi sevdiğin işi yap. Ama bunun için de birinci sınıftan itibaren hedefine odaklan derim, bizim gibi "Eee, üniversite bitti, bir iş bulalım artık" diyince görürsün ki millet çoktan Üsküdar'ı geçmiş.
Hayırlısı olsun...
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]