Gokbilim.com tanışma ortamı.
gönderen dursunk
her gece olduğu gibi internet uzerınde arastırmalar yaparken rastladım sımdıye kadar rastlayamamam buyuk sanssızlık oldu benım ıcın ılk ısım yer ımlerıne ekleyıp uye olmak oldu umarım birlikte ıyı vakıt gecırırız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Dith23
Sosyal paylaşım sitelerinin birinde bu konuyla alakalı fikir alışverişinde bulunurken rastlantı sonucu buldum :)
Hoşgeldiniz! Yalnız kullanıcı adınız insanı ürkütüyor. :lol:
gönderen halill07
emrekaragol6 yazdı:Donanım haberde bir linkte şans ederi buldum.
Bugra Alp Atasoy yazdı:Teleskopla ilgili araştırma yaparken eksisozluk'te buldum.Bunun içim Dashing adlı yazara çok teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz.
halill07 yazdı:
emrekaragol6 yazdı:Donanım haberde bir linkte şans ederi buldum.
Bugra Alp Atasoy yazdı:Teleskopla ilgili araştırma yaparken eksisozluk'te buldum.Bunun içim Dashing adlı yazara çok teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz.

Teşekkür ederim
gönderen hosgoru
Ben uzun zamandır merak ettiğim gökyüzünü seyredip tefekkür etmek için guardıan 60*900 mm lık bır teleskop aldım. interdette araştırırken sizi görüp kayıt oldum. İnşaAllah verimli bir tanışma olur. İyi günler.
gönderen hosgoru
Ben için çok çok acemisiyim. Teleskobu kurarken ne yapmalıyım. kurar kurmak saturn,jupiyer vb.. gezegenleri buklmak için izleyeceğim yol nedir bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler. (teleskobum: Guardıan 60*900 mm )
gönderen halill07
Önce teleskobu 300-500 m mesafede belirgin biryere(Minare, ağaç vs) odaklayıp sabitleyin, sonra bulucuyuaynı noktaya odaklayın, vidalarını sıkıp gevşeterek. Sonra gece uzaktaki bir sokak lambasına göre ince ayar verin.

Jupiter, Mars ve Satürn sabah ezanı civarı gözlemlenebiliyor şu aralar. Akşam göğünde parlak gezegen yok ve birkaç ay daha da olmaz. Ay çıkmaya başlar birkaç gün içinde. Ona bakarsınız.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

10 milyar dolarlık bir bütçeyle Dü[…]