Gokbilim.com tanışma ortamı.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Bu siteye nasıl ulaştığınızı yazarsanız bir fikir edinmemiz açısından iyi olur. Genelin google'da arama yaparak geldiğini düşünüyorum. Acaba ne ararken buraya geldiniz?
En son Çağrı Erdoğdu tarafından 05 Haz 2007, 12:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ersin Zorlu
google'dan gökbilim aratarak...
Kullanıcı avatarı
gönderen Taylan Salman
Çağdaş sayesinde ulaştım. teşekkür ediyorum Çağdaş'a.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
ben google da teleskop yapımı ararken buldum. :)
gönderen Merve Turhanoğlu
Ben de google'da astronomi ile ilgili bir konuyu aratırken bulmuştum.
Aslında tam da bir konu ararken buldum denemez. Konuyu ararken öylesine gökbilim yazayım bakalım neler çıkacak diye merak etmiştim. :D
Arattığımda bu site çıkmıştı. :D
gönderen Dave MacLeod
Şimdi Kore'de oturup Türkçe öğreniyorum (ama koreli değilim, kanadalıyım). Her gün spaceref.com ve uplınk.space.com gibi siteler okuduğumu için Türkçe öğrenerek gökbilimin haberleri bulunduğu site aradım. Aramanın sözcükleri: gökbilim forumu.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Arar
Google da Radyol Teleskop ile ilgili bilgi ararken buldum.
gönderen ONAT ÇELEM
google'da uzay ile ilgili gelişmeler ve uzaylılar hakkında araştırma yaparken site ile tanıştım...
gönderen Mustafa Sina Karaoglu
google sağolsun...
gönderen Hasan Gürsel
bulutsu.org sitesinden buldum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağdaş Çalış
merhaba,

ASART'ın eski sitesine, ASTOM'un mail adresi ile üye olmuştum. Şimdi ASART'ın o sitesi yayında değil, ancak o zamanlar Çağrı kulüpte olmalı ki gokbilim.com açıldığında, Çağrı'dan ASTOM'un mailine mesaj gelmişti. Maili okur okumaz foruma dahil ettim kendimi.

Kaç yaşındayız ki acaba?
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
Merhaba,

Ben tam olarak hatırlayamıyorum, uzun zaman oldu. Site bir ara ortadan kaybolmuştu :) O kaybolma olayından önce de üyeydim. Sanırım Google'da gökbilimle ilgili tüm Türkçe kaynaklara ulaşmaya çalışırken bulmuştum. Hepsine ulaşmaya çalışınca ister istemez karşıma çıkmıştır tabi :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Çağdaş Çalış yazdı:merhaba,

ASART'ın eski sitesine, ASTOM'un mail adresi ile üye olmuştum. Şimdi ASART'ın o sitesi yayında değil, ancak o zamanlar Çağrı kulüpte olmalı ki gokbilim.com açıldığında, Çağrı'dan ASTOM'un mailine mesaj gelmişti. Maili okur okumaz foruma dahil ettim kendimi.

Kaç yaşındayız ki acaba?
Tam iki yaşındayız. Bu iki yaşın içinde bir kesinti oldu bir ara site sanırım server'dan dolayı kapanmıştı Aysun'un da dediği gibi. Zaten pek ilgi de yok diye üstüne düşmemiştim. Sonradan tekrar açalım gazları ile tekrar açmıştık. O günden beri ilgi azalmadı.

Ayrıca Asart'ın eski sitesi ile uğraşıyorduk eskiden. Forumu da vardı. Sonra bazı sebeplerden dolayı kapanması gerekti onların. Yaptığımız onca çalışmanın boşa gitmemesi ve devam etmesi açısından bir site oluşturmak istedik. Ama bu mümkün olmadı bir türlü. Sonra da kaldı. O zamanki forumunun devamıdır bu gökbilim forumu. Zaten asart forum zamanından arkadaşlar da var aramızda. Yiğit Kaçar gibi. Senin gibi o zamanki arkadaşlarımıza haber vermiştik tekrar bir ortamımız oldu diye.
gönderen Merve Turhanoğlu
Ben de forum kapanmadan önce üye olmuştum. Üye olduktan kısa süre sonra kapanmıştı. Bir şey dikkatimi çekti. Foruma epey bir zamandır girmiyordum. Foruma tekrar döndüğümde forumun eskiye göre daha bir canlandığını ve aktif üyelerin sayısının arttığını farkettim. Siteye ne zaman girsem bir sürü yeni mesaj atılmış görüyorum. Forum daha da gelişmiş bence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]