Gokbilim.com tanışma ortamı.

Gökbilim'e karşı ilgi düzeyimiz nedir?

Yeni başladım, öğrenme aşamasındayım.
381
45%
Bir kaç yıldır araştırıyorum.
101
12%
Amatör olarak ilgileniyorum.
148
18%
Amatör olarak ilgileniyorum ve kendi ekipmanım var.
135
16%
İlgili bölümde okuyorum.
34
4%
İlgili bölümden mezunum, amatör olarak ilgileniyorum.
10
1%
Meslek olarak yapıyorum.
7
1%
Diğer
23
3%
gönderen halill07
starstars yazdı:Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var bana yıldızların konumunu hesaplama konusunda yardım edicek bir astronom arıyorum !!!! :oku

Stellarium diye bir program var. Hem android, hem windows sürümü var. Her işinizi görür.
Kullanıcı avatarı
gönderen Bilgin
MErhaba,
Yıllardır teleskop alma hayalim vardı. Geçenlerde uygun 2. el ve istediğim türde bir teleskop buldum ve aldım.

(Meade 130mm StarNavigator aynalı 1000mm odak uzaklığı )

Aynı zamanda çok uzun yıllardır fotoğrafçılıkla ilgileniyorum ve meslek olarak haberleşme üzerine çalışıyorum.

Güzel dostluklar ve paylaşımlar dileği ile....
gönderen Flashy52
Merhaba arkadaşlar ben Mehmetcan ÇALIŞIR Tekirdağ'da lise 2 öğrencisiyim bugün bölüm seçicem ve sayısal seçicem üniversitede ise Ege Üniversitesi istiyorum bildiğim kadarıyla orada astronomi bölümü var 7. Sınıftan beri uzay merakım var ve çok ilgimi çekiyor bu foruma katılıp bilmediğim şeyleri öğrenmek istiyorum
gönderen Kozmik Yolcu
Merhaba Arkadaşlar !

Ben Uzaya ve Bilime çok önem veren ,İnsanların Astronomi ile Astrofizik konuları hakkında sağlam bilgileri olmasını isteyen ,Kozmostaki bir Süpernova sonucu meydana gelmiş olan Nebulaların içerisindeki ağır elementlerin birleşmesi sonucu oluşmuş olan "Dünya" Gezegeninin üzerinde yaşamın evrimleşmesi ile meydana gelen Homo Sapiens türü olan ,kısacası Kozmik bir toz olan Kozmik Yolcu .

Gözlerinizi Uzay'dan ayırmayın ,herkese iyi günler :)
gönderen Gkc Kav
Herkese selamlar. İzmir'den Gökçe Kav. 30 yaşındayım, sağlık sektöründe çalışıyorum. Son zamanlarda ucundan ucundan uzay, yıldızlar, gezegenler okurken kendimi içinde buldum. Teleskop düşünüyordum, ama burada yorumları okudukça 20x80 dürbüne, biraz daha okudukça 10x50 dürbünde karar kıldım. Bugün nikon aculon 10x50 dürbünümü aldım, bu akşam gökyüzünü izlemeye başlıyorum.
gönderen YUCE01
Merhaba, ben İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum;

35 yaşındayım,

Gözlemle ilgileniyorum, herkese merhaba!
gönderen Ethembaser
Arkadaşlar merhaba ; Adım Ethem 27 yaşındayım küçüklüğümden beri uzay hep ilgimi çekmiştir amatör olarakda ilgileniyorum gökbilimcilik ve Astrofizik ile bilgi akışını takip etmek bilmediğim şeyleri öğrenmek ve bildiklerimi aktarmak için aranıza katıldım herkese merhaba tekrar.
gönderen YUCE01
Ethembaser yazdı:Arkadaşlar merhaba ; Adım Ethem 27 yaşındayım küçüklüğümden beri uzay hep ilgimi çekmiştir amatör olarakda ilgileniyorum gökbilimcilik ve Astrofizik ile bilgi akışını takip etmek bilmediğim şeyleri öğrenmek ve bildiklerimi aktarmak için aranıza katıldım herkese merhaba tekrar.

Hoşgeldiniz. İstanbul da mı yaşıyorsunuz?
gönderen turkalin45
Selam arkadaşlar Ben Mehmet Tugay GÜZELGÜN

Gökbilimine çocukluktan beri ilgi duyuyor ve soran olursa pilot olmak istiyorum diyordum.Uzay hakkında herşey ilgimi çekiyor , bilim kurgu filmleri izlemekten kendimi alamıyordum.Karanlık madde ve kara delikler en çok ilgimi çeken gök cisimlerindendir.Gece olunca yıldızlara bakar ancak gökbilimi hakkında birşey bilmediğimden sadece bakmakla yetiniyordum.Birgün balkonda pineklerken masanın üstünde duran dürbünle aya baktım.Baktıkça baktım .Baktım baktım... Sonra teleskop almaya karar verdim.Ama teleskop seçiminde yanlış seçimi yapmamak için amatörce gözlem yapmaya karar verdim ve ilerleyen günlerde uzay gözlemi için dürbün almaya karar vereceğim.Konus 2110 veya Nikon Action olacak.İlerleyen zamanlarda maddi dururmum yeterli hal alırsa 6'' bir teleskop almayı düşünüyorum.Aslında alacağım dürbünü babama hediye etmek istiyorum diyebilirim.Onun ufkunun açılmasını görmeye ihtiyacım var.Celestron PowerSeeker 127EQ almak için kolları sıvamışken babamın '' soba borusu '' benzetmesi beni oldukça canımdan bezdirmişti açıkçası :lol: . Bu arada

Manisa / Salihli ' den size yazıyorum

22 yaşındayım

Önlisans mezunuyum.

Okuduğum bölüm ve şuan yaptığım için gökbilimiyle çok alakasız :D

Bir topluluğa üye değilim
gönderen özgür47
herkese merhaba,
bilimsel konulara çocukluktan beri ilgiliydim, tabi bilimin olmazsa olmazı astronomiye de. sonunda bu sene bu merakı bir adım ileri taşıdım ve bir adet meade infinity 60 aldım, şimdilik ayın kraterlerini, jüpiterin uydularını, orion nebulasını ve andromedayı gözledim.
matematik mezunu olduğum için özellikle hesap kısmına ilgi duyuyorum, yalnız kardeşim de fotoğraf meraklısı ileride onunla fotoğraf çekmeyi de düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen motkun
Merhaba;
Forumu dün akşam buldum ve bu sabah üyelik için başvurdum. 56 yaşındayım ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesiyim. Aynı zamanda Anadolu AÖF Felsefe bölümü son sınıf öğrencisiyim. Uzn seneler önce ben Edirne'de çalışırken Doğu bloku yıkılmış ve kolegalar (Romen dilinde arkadaş demek :) ) ülkelerinden buldukları herşeyi getirip pazarda satar olmuşlardı. Ben de o sırada monoküler bir ordu dürbününü çok anlamsız bir fiyata almıştım. Fakat kısa süre önce dürbünüm kayboldu ve ben de gidip bir Nikon Aculon 16x50 aldım. Fotoğrafçılığa da merakım olduğu için evde bir tripodum vardır, ona monte edip çatı katından gökteki cisimleri seyretmeye başladım. Çanakkale'nin bir köyünde oturuyorum ve ışık kirliliği çok fazla değil. Bilgisayara yüklediğim Stellarium programı da yol gösterici oluyor. Ancak bu konuda gerek teorik, gerekse pratik pek çok bilgiye ihtiyacım olduğu kesin ve bu forum bunun için ideal görünüyor. Okunacak çok sayıda başlık olduğundan bir süre sesim çıkmayabilir. Eğer bu hobiden keyif almayı sürdürürsem ve gerçekten dürbünle genel yapıyı sökersem bir de teleskop almaya bile soyunabilirim. Daha şimdiden sizlerle tanıştığıma memnun oldum. Saygı ve sevgilerimle.
Metin Otkun
Kullanıcı avatarı
gönderen motkun
Hoşbulduk Serhat bey;
Doğrusu forumu gezerken başlıkların çok büyük bir kısmının çok eski tarihlerde kalması, linklerin çoğunun ölmüş olması bana antik bir kentin kalıntılarında geziniyorum ya da bulmakta çok geç kaldığım duygusunu vermişti, ama bu merhaba umutlarımı yeşertti. Sağolunuz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Serhat Menteş
Tesbihte hata olmaz. Forum suan antik kent gibi gorunuyor olabilir ama inanin bu kalintilardan bile ogrenebilecegimizz cok sey var. Valla kendi adima soyleyebilirim ki ben hemen hemen her gun forma bakiyorum. Yeni bir mesaj, yeni bir bilgi var mi diye... Sizin yazdiklarinizi da ben gordugumde umutlandim. Umutladigim konu yasinizla alakaliydi. Insan bi yerden, bir seyle baslayabiliyor bu hobiye.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]