Forum Kuralları (Lütfen Okuyunuz!)

Gokbilim.com tanışma ortamı.
Kullanıcı avatarı
Onur Atılgan
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Hobi
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Onur Atılgan »

İsim belirtmek foruma daha ciddi bir hava verdiği gibi, günün birinde karşılaşacak insanların kaynaşmasını da kolaylaştırıyor. Bu basit düzenleme burda insanlara daha fazla birlik ve beraberlik hissi veriyor.
Ecem Kus
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen Ecem Kus »

Merhaba,
Siteye üye olurken gerçek soyadım olan "Kuş" u yazdım ama sistem kabul etmedi, bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba?
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Onur Atılgan
Forum Genel Yetkilisi

Ecem Kus yazdı:Merhaba,
Siteye üye olurken gerçek soyadım olan "Kuş" u yazdım ama sistem kabul etmedi, bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba?
Teşekkürler.
Kullanıcı paneline girin (sol üst köşede), hesap bilgilerine tıklayın, ordan da hesap ayarlarına girdiğinizde isim değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz.
Muhittin DöKER
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Muhittin DöKER »

Benim isimde de sorun oldu.Hesap ayarlarından ingiliz alfabesi olmazsa kabul etmiyor.döker oldu toker.İki forum kuralından: birini beceremedik:)
Perdesiz kalp gözü-20*80konus dürbün
Kullanıcı avatarı
Çağrı Erdoğdu
Forum Yöneticisi
İlgi düzeyi: Gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen Çağrı Erdoğdu »

Muhittin TOKER yazdı:Benim isimde de sorun oldu.Hesap ayarlarından ingiliz alfabesi olmazsa kabul etmiyor.döker oldu toker.İki forum kuralından: birini beceremedik:)
Böyle bir sorun var son zamanlarda. Vakit bulunca ilgileneceğim. Teşekkürler.
Lütfen Astronomi ve teleskop ile ilgili sorularınızı özel mesajla sormayınız. Forumda sorarsanız daha çok kişi tarafından okunup cevaplandırılacaktır.
Kullanıcı avatarı
Onur Atılgan
Forum Genel Yetkilisi

Forumda sıklıkla gördüğümüz ileti kirliliğinden kaynaklanan rahatsızlıkların önüne geçebilmek için, özellikle okuyana bir şey vermeyen, sırf mesaj sayısını artırmayı ve statü atlamayı amaçlayan çocukça davranışlardan kaynaklanan boş iletileri engelleyebilmek adına, bu boş iletileri görüldükleri yerde silmeye başlıyoruz.

Karşınızdaki insanın sırf mesaj sayısını artırmak için yazıp yazmadığını nasıl anlayacaksınız? diye bir soru gelebilir. Böyle bir şeyin tespiti niyet görmeyi gerektirdiği için ve elbette karşımızdakinin aklını okuyamayacağımız için, ufak bir yaklaşım belirleyeceğiz. Foruma henüz olumlu bir katkısı olmayan insanların boş iletilerine mümkün olduğunca taviz vermeyeceğiz. Dolayısıyla;

Eğer yaşınız küçükse ve astronomiyle ilgili öğrenmesi gereken çok sayıda şey olan ufak bir kardeşimizseniz:

- Bundan sonra forumda sağa sola bir sürü içi boş mesaj yazarsanız bu iletileriniz silinecek. Dolayısıyla iletilerim niye siliniyor diye şikayet etmektense, forumda bir sürü mesaj yazmaktansa, sadece öğrenmek istediğiniz konuları sormak amacıyla gerekli sayfalara yazmaya başlamanızı öneririm.

Yok eğer ciddi ve deneyimli biriyseniz, fakat foruma yeni gelmiş olan bir kullanıcıysanız:

- Sizin bu nitelikleri taşıyan biri olduğunuzu burdan ilk bakışta bilemeyeceğimiz için, mümkün olduğunca okuyana bir şey katmayan boş iletilerden kaçınmanızı, en azından katkı yapabilecek biri olduğunuzu 1-2 yazıyla gösterebilip kendinizi tanıtmanızı öneririz. Yoksa sizin de sırf mesaj yazmış olmak için mesaj yazan bir çocuk olup olmadığınızı burda ilk bakışta anlayamayacağımız için yazdığınız boş mesajlar silinebilir. Böyle bir şey olduğunda lütfen sinirlenmeyin.

Herkese iyi akşamlar :)
Kullanıcı avatarı
Çağrı Erdoğdu
Forum Yöneticisi
İlgi düzeyi: Gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen Çağrı Erdoğdu »

Kuralları güncelledik. İsim ve avatar gibi zorunluluklara esneklik getirdik. Aslında kuraldan çok bizi ve dertlerimizi anlatan bir yazı oldu. İlk sayfadan okuyabilirsiniz:

http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=297
Lütfen Astronomi ve teleskop ile ilgili sorularınızı özel mesajla sormayınız. Forumda sorarsanız daha çok kişi tarafından okunup cevaplandırılacaktır.
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Meraklı
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Ellerinize sağlık Çağrı. Gayet güzel olmuş.

Sevgiler

Sedat
Sedat

Lütfen bana özel mesaj atmayın, cevap veremiyorum.
Sorularınızı forumda ilgili başlık altında sorun.
Böylece herkes katkıda bulunabilir ve yararlanabilir.
scuber
İlgi düzeyi: Beginner

Mesaj gönderen scuber »

İsim esnekliğine sevindim...
Teşekkürler... :tap :)
Haldun-Bursa
Anubis
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Anubis »

Kurallar okunudu / anlaşıldı. Saygılarımla.

“Uzay Kafe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir