Twitch/Astrofotografiden Selamlar Gokbilim Forumu!

Gokbilim.com tanışma ortamı.
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Meraklı
Teşekkür etti: 32 kez

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Basakcim guzel resimlerini burada gormek istiyoruz artik... Kus resimlerini de ilgili bolumde paylasirsan cok guzel olur :)
Kullanıcı avatarı
Onur Atılgan
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Hobi
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Onur Atılgan »

Forumu tekrar canlandırmaya vesile olan yayını için Emre hocama ve forumu gündeme getirdiği için Sedat abime teşekkürler :)

Bu arada yayını kaçıranlar için link de bırakayım: https://www.youtube.com/watch?v=Xa6ZqKD9oBo
Teşekkür edenler: eerkunt
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi

Evet Emre'ye ne kadar tesekkur etsek azdir. Onun sayesinde bir silkinip kendimize geldik galiba :)
Teşekkür edenler: eerkunt
murat_yilmaz
İlgi düzeyi: yeni başladım
Teşekkür etti: 12 kez
İletişim:

Mesaj gönderen murat_yilmaz »

merhabalar emre bey
eerkunt
İlgi düzeyi: Amator Astronomer
Teşekkür etti: 2 kez

Mesaj gönderen eerkunt »

Merhabalar, bizler tesekkur ederiz. Ilk mesajimi attiktan sonra cok aktif gozukmuyor olabilirim, ama bolcana mesaj okuyorum. Inanilmaz bir arsiv var bu forumda.
Teşekkür edenler: Sedat Bilgebay
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi

Emrecim haftalik program basliklarini da acacagin yeni bir baslik altinda bizlerle paylasabilirsen cok guzel olur. Bu forumu takip eden herkes senin yayinlarini buyuk bir keyifle izleyecektir.
Kullanıcı avatarı
Talat Keleş
İlgi düzeyi: Amatör
Teşekkür etti: 2 kez
İletişim:

Mesaj gönderen Talat Keleş »

Böylesi değerli bir "efsane"nin tekrar ayağa kalktığını görmek beni duygulandırıyor. Burada zamanında vakit geçiren herkesin anıları var. Bundan öte, bilgi paylaşımı açısınından böylesi bir forumun yerini hiç bir sosyal medya ortamı tutmuyor.

Gökyüzünüz açık olsun, sevgili astronomi dostlarım.
Şule Kuzpınarı
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen Şule Kuzpınarı »

Vay be. Yeniden başladıktan sonra bir süre her gün kontrol ediyordum. Sonra bırakmıştım. Herkesi tekrar burada görmek, eski günleri hatırlattı. :merhaba
Kullanıcı avatarı
HTugca Sener
İlgi düzeyi: Gökbilimci
Teşekkür etti: 8 kez
İletişim:

Mesaj gönderen HTugca Sener »

18 Aralık'ta Emre Erkunt'un Astrofotografi yayınında bahsi geçince Çağrı'ya bir hal hatır sorayım dedim. Sonunda da "Ha unutmadan. Gökbilim.com sende mi hala?" diye soruşumun üzerinden buraların yeniden şenlendiğini görmek ne güzel! Ben de döneyim de, iki yazı yazayım derken, 2 ay geçmiş. Bu sürede bunca harika kişinin biraya gelmiş olduğunu görmek, yeniden bu heyecanı görmek çok güzel. Hepinize merhaba demek istedim! Merhaba!
Teşekkür edenler: Sedat BilgebayÇağrı Erdoğdu
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi

Iyi ki dondunuz tekrar buraya, katkilarinizi esirgemeyin lutfen.
Teşekkür edenler: HTugca Sener
Volkan Ovun

Mesaj gönderen Volkan Ovun »

Türkiye'de takip edebilecek, bilgi alış verişinde bulunabilecek bir platform olmamasından yakınırken Burak Yeşilmen'in blogunda bu adresi görmüştüm. İlk tıkladığımda devre dışıydı. Bir kaç ay sonra baktığımda yeniden ulaşılabiliyordu ama ne yazık ki terk edilmişti. Son zamanlarda İngilizce girilen bir kaç spamın dahi silinmemesi nedeniyle artık ümidimi kesmiş, bakmıyordum. Ta ki dün Ethem Hoca'mın face sayfasındaki data paylaşımduyurusunu görene dek... Dilerim uzun soluklu, paylaşımcı, destek ve yardım dolu olur.

Çok sevindim!
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen Ethem Derman »

Volkan Ovun yazdı: 21 Şub 2021, 21:26 Ta ki dün Ethem Hoca'mın face sayfasındaki data paylaşım duyurusunu görene dek... Dilerim uzun soluklu, paylaşımcı, destek ve yardım dolu olur.

Sevgili Volkan, daha önceki yıllarda çekip istiflediğim bir çok görüntü benim Drive'da var. Bağlantı adresini aşağıda vereceğim. İstediğini al ve işle. Sevgilerimle...
https://drive.google.com/drive/folders/ ... WRiWjNONXM
Teşekkür edenler: HTugca Sener
Kullanıcı avatarı
HTugca Sener
İlgi düzeyi: Gökbilimci
Teşekkür etti: 8 kez
İletişim:

Mesaj gönderen HTugca Sener »

Ethem Derman yazdı: 22 Şub 2021, 02:31
Volkan Ovun yazdı: 21 Şub 2021, 21:26 Ta ki dün Ethem Hoca'mın face sayfasındaki data paylaşım duyurusunu görene dek... Dilerim uzun soluklu, paylaşımcı, destek ve yardım dolu olur.

Sevgili Volkan, daha önceki yıllarda çekip istiflediğim bir çok görüntü benim Drive'da var. Bağlantı adresini aşağıda vereceğim. İstediğini al ve işle. Sevgilerimle...
Hocam ham verileri paylaştığınız için teşekkürler. Ben de yavaş yavaş bu işlere el atmak istiyorum. Eskiden Windows kullanırken çok daha fazla uygulama elimizin altındaydı. Son 10 yıldır mac kullanınca bir çok programdan uzak kaldım. Tabii bunların da arka yolları var ama enstitü bilgisayarı olunca insan cesaret edemiyor öyle şeylere. Artık kendi macbook'umu aldım, istediğim gibi at koşturacağımı umuyorum. :roll:

Tabii benim gözlem yapma şansım yok sizin gibi, en azından şimdilik ama bu işleme adımlarını öğrenebilirsem belki ileride verileri de kendim elde edebilirim ya da Emre Erkunt'un bize yayınlarda sık sık önerdiği gibi Telescope.Live verileri ile bir şeyler deneyebilirim diye düşünüyorum.

Paylaşımınız için tekrar teşekkürler.
Volkan Ovun

Mesaj gönderen Volkan Ovun »

Ethem Derman yazdı: 22 Şub 2021, 02:31
Ethem Hocam ilgi ve nezaketinize çok teşekkür ederim. Ne yazık ki .xifs uzantılı dosyaları açamıyorum. Sanırım Pxinsight'a özgü bir format. Pixinsight kullanmıyorum. Açabileceğim ve işleyebileceğim dosya türü .fits uzantılı dosyalar.

Saygılarımla hocam.
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi

Sevgili Volkan cok onemli bir noktaya deginmis... ben bundan sonraki paylasimlarimda dosyalari .fit formatinda kaydetmeye dikkat edecegim. Su ana kadar paylastiklarima baktim ve M42 disindaki diger 3 hedefin .fit formatinda oldugunu gordum... M42'yi de ilk firsatta .fit formatina donustururum.

M20 --> https://www.dropbox.com/s/2vqoc02m95cqpj3/M20.zip?dl=0
IC1396 --> https://www.dropbox.com/s/32l4tas7iggo9 ... 6.rar?dl=0
IC434 --> https://www.dropbox.com/s/k56npifpvuik0 ... d.rar?dl=0

Sevgiler

Sedat

“Uzay Kafe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir