Gökbilim Severlere Hitaben....

Gokbilim.com tanışma ortamı.
Cevapla
Şule Kuzpınarı
Forum Genel Yetkilisi
Mesajlar: 626
Kayıt: 09 Mar 2006, 13:59
İlgi düzeyi: Amatör
Konum: K.Maraş
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Gökbilim Severlere Hitaben....

Mesaj gönderen Şule Kuzpınarı »

Gökyüzüne hayret ve hayranlıkla bakan bir insan daha var mıdır diye umut ederek geçti çocukluk ve gençlik yıllarım. Gökbilim hakkında yeni bir bilgi daha öğrenebilir miyim diye umutsuzca arayarak geçti o yıllar . Çok şanssız bir insan olarak gördüm kendimi hep, ta ki bugüne kadar.

Aylardan sonra ilk defa foruma girip baktım bugün. Kendini tanıtan yeni üyelerimizin mesajlarını okudum. Bu forumu ilk bulduğum zamanlar, ilk mesajlarım geldi gözümün önüne. Bir takım resimler, sembollerle anlaşılan sosyal medyanın olmadığı yıllardı. Sözcükler hala iletişimin kralıydı o yıllarda. Forumlar aynı ilgi alanını paylaşanlar için bir buluşma, öğrenme, bildiğini aktarma yeriydi. "Ben" den sıyrılmış nice heyecanlar paylaşıldı o yıllarda. Aradığın bilgiye zor ulaştığın, bulmanın çok kıymetli olduğu yıllardı. Beynimizi ,çok da tanımadığımız kişilerin anılarıyla, fotoğraflarıyla doldurmuyorduk o yıllarda. Düşünceler, fikirler, duygular ; sözcüklerle aktarılırdı bir zamanlar. Bu yüzdendir ki çok şanslı bir nesilmişiz, şimdiki nesille kıyaslanınca.

Eskiden paylaştığımız bir heyecanımız vardı; her şeyi bilmiyorduk bir zamanlar. Birimizin her gün aynı olan gökyüzüne bakarken yaşadığı bir heyecan, bizde bir şeyleri harekete geçiriyordu. Paylaştıkça çoğalan bir merak vardı biz amatörler arasında. Şimdi kafamı kaldırıp, gökyüzüne baktığım anlar azalmaya başladı. Gökyüzü herkes gibi bana da durağan geliyor artık. Yoksa, o heyecanlı çocuklar büyüdü mü artık? Ben merkezli sosyal medya yüzünden, "biz" diye bir şey kalmadı mı yoksa? Ya da gereksiz bilgi zehirlenmesinden komada mıyız? Komadayız galiba, bunun başka bir açıklaması olamaz.
Dünyanın kalabalığında boğulan her insan, eninde sonunda bir gün başını kaldırıp, uçsuz bucaksız uzayı fark edecek ve bir daha asla o kalabalığın içine geri dönemeyecektir.
Cevapla

“Uzay Kafe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir