Gokbilim.com tanışma ortamı.
gönderen Özgür Kılıç
Tekrar hediye verilmeye başlansa ve hediye olarak kitap dağıtılmaya başlansa ne güzel olur :D Dürbün, teleskop pahalı. Ama 1 dürbün fiyatına 5-6 kitap alınabilir. Tabi dürbünün fiyatına göre daha fazla kitap da alınabilir. İkinci el kitap da verilebilir. Belki benim şansıma da Gökyüzünü Tanıyalım kitabı denk gelir :D :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Koray Kentli
Güle güle kullanıyoruz. :wink: Harun abi ben teleskop istiyordum en başından beri.Sanırsam lazeri Ahmet istiyordu.Ben gayet memnunum.Bir dahaki yarış fikri iyi olur derim. :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Selim ÇELİK
Bu hediyeler nasılalınıyor bilmiyorum ama banada bir hediye dürbün veya teleskop vermekisteyen çıkarsa bende çocuk gibi sevinirim :)
Şaka bir yana ( her şakanın altında bir gerçek yatar ) yapılan iş gözümde çok değerlidir. Kimin emeği fikri zikri geçiyorsa teşekkür ve tebrikler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Biz bunu bir süredir uygulamıyoruz ama tekrar uygulayabiliriz. Ben de kendimden hediyeler vermek çok isterim. Peki askıya hediye atacak başka arkadaşlar var mı? Önce bir havuza hediyeleri toplayalım. Herkes gönlünden geçeni (okuduğu bir kitap, kullanmadığı bir gözmerceği vb.) yazsın bana. Özelden adreslerinizi yollayın. Sonra yeni bir ödül sistemi ile başlatalım. Bu sefer daha çok kişi kazansın mesela.

Maksat forumda üye sayısını arttırmak değil de gönül sevindirmek. Ecdadımız hiç yokken durduk yere hediyelişirmiş. Bu bir gelenekmiş. Hediyeyi de alan aynı şekilde karşılık verirmiş.
Kullanıcı avatarı
gönderen Anıl Şen
Gökbilimle ilgili yarışmalar düzenlenebilir mi?Bildiğim kadarıyla gökbilim dergisinin internet sitesinde önceden vardı.Ucunda hediye olmasa da olur,maksat yarışmak,değişiklik oluşturmak.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Evet sonunda bir hediye olmasada olur.Yada gökbilim topluluğu adına bir yazılı belgede verilebilir.

Bir konu belirlensin o konuda yarışmak isteyenler adlarını kayıt ettirsin.Sonrada bunları resimlerle notlarıyla yazılarıyla sunsunlar.Hem öğreniriz hemde biraz rekabet içersinde kaliteli yada renkli çalışmalar ortaya çıkabilir.

Sadece bir düşünce benimkisi.Ama yapılabilirliği de var
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
belki gözden kaçmıştır yeşil kırmızı mavi renkli arkadaşlar dikkatine ödüllü bir yarışma düşünüyorum ne dersiniz

bazı şartlar düşünüyorum
resimsiz üye
tam isim kullanmayan üye
en az 1 forum üyesi tarafından referans
20 yaşından gün almamış olması katılamasın
değişikliklere fikirlere açığım
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Salih işte burda görev size düşüyor şartları eşit hale getirip teleskop ve dürbünü olmayanda yararlansın istiyorum
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Harun ŞAHİN yazdı:Salih işte burda görev size düşüyor şartları eşit hale getirip teleskop ve dürbünü olmayanda yararlansın istiyorum
Benim için foruma katkı sağlamak öncelikli. Mesela derleme çalışmalarımız devam ediyor. En çok madde açanlara ben bile hediye vermek isterim. Hatta forumda en çok katılım sağlayanlara bile verilmeli. Mesela Ögetay bunu hak ediyor şimdiden. Ama rakipleri her geçen gün artıyor....:)
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
olabilir bir kaç fikir atalım karar verelim bende ödülleri düşüneyim
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Salih Dinçer yazdı:
Harun ŞAHİN yazdı:Salih işte burda görev size düşüyor şartları eşit hale getirip teleskop ve dürbünü olmayanda yararlansın istiyorum
Benim için foruma katkı sağlamak öncelikli. Mesela derleme çalışmalarımız devam ediyor. En çok madde açanlara ben bile hediye vermek isterim. Hatta forumda en çok katılım sağlayanlara bile verilmeli. Mesela Ögetay bunu hak ediyor şimdiden. Ama rakipleri her geçen gün artıyor....:)
Salih, sana katılıyorum, destekliyorum ancak daha eksik kaldığımız bir konu var aşağıda yazıyorum:
Harun ŞAHİN yazdı:olabilir bir kaç fikir atalım karar verelim bende ödülleri düşüneyim
Bu sefer Facebook'a yönelelim ister misiniz? Örneğin facebookta bizim sayfamızı beğenenler arasından bir kişiye veya kaç kişi istiyorsanız onlara hediye verelim. Hediye vermek için limit de 1000 kişi olsun. Beğenen sayısı 1000 kişiye ulaştığında hediyeyi vermiş oluruz. Belki zamanla yeni kişiler kazanırız. Eğer birden fazla kişiye verilecekse ilk 500 beğenen arasından bir kişiye, sonra 1000 olduğunda diğer kişiye de verebiliriz.

Daha sonra soru hazırlayıp yarışma da düzenleyebiliriz. Ama öncelikli olarak facebook'u canlandırmalıyız derim. Yeterli ilgiyi sağladıktan sonra başka zaman yapacağımız yarışmalarda soruları da facebook, twitter, friendfeed gibi ortamlardan yayınlarız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Çağrı Erdoğdu yazdı:
Salih Dinçer yazdı:
Salih, sana katılıyorum, destekliyorum ancak daha eksik kaldığımız bir konu var aşağıda yazıyorum:
Harun ŞAHİN yazdı:olabilir bir kaç fikir atalım karar verelim bende ödülleri düşüneyim
Bu sefer Facebook'a yönelelim ister misiniz? Örneğin facebookta bizim sayfamızı beğenenler arasından bir kişiye veya kaç kişi istiyorsanız onlara hediye verelim. Hediye vermek için limit de 1000 kişi olsun. Beğenen sayısı 1000 kişiye ulaştığında hediyeyi vermiş oluruz. Belki zamanla yeni kişiler kazanırız. Eğer birden fazla kişiye verilecekse ilk 500 beğenen arasından bir kişiye, sonra 1000 olduğunda diğer kişiye de verebiliriz.

Daha sonra soru hazırlayıp yarışma da düzenleyebiliriz. Ama öncelikli olarak facebook'u canlandırmalıyız derim. Yeterli ilgiyi sağladıktan sonra başka zaman yapacağımız yarışmalarda soruları da facebook, twitter, friendfeed gibi ortamlardan yayınlarız.
Çağrı şöyle yapalım her 1000 kişi içinde çekiliş yapalım 1 hediye verelim mesela dürbün
ayrıca bizim sitemizde (gökbilim)Salih bir soru hazırlasın bir lazer verelim
siteye en çok destek olup terbiyeli bilgiler veren genç arkadaşımıza dürbün verelim
hiç bir tehcizatı olmayan gerçek tutkunumuzu seçelim onada bir dürbün verelim
fotoğraf yarışması yapalım teleskopla çekilmesi şart değil gökyüzünü konu alsın teleskopu olmayan yararlansın istiyorum
teleskop verelim
iflaz edicem :aah :roll:
Kullanıcı avatarı
gönderen Semih KOYUNCU
Merhabalar, Bu sistem hala uygulanıyor mu ?
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]